Rüyada Balık Tutmak | Rüyada Büyük Balık Tutmak | Rüya Tabirleri

Rüyada Balık Tutmak | Rüyada Büyük Balık Tutmak

Anasayfa > Genel > Rüyada Balık Tutmak | Rüyada Büyük Balık Tutmak
16 Ocak 2021
1.139 okunma
Rüyada Balık Tutmak | Rüyada Büyük Balık Tutmak

Rüyada balık tutmak, hayırlı haberlerin geleceğine işaret eden ve her insanın görmek isteyeceği hayırlı bir rüyadır. Bu rüya kısmet ve muradın habercisi olarak da bilinir. Benzer şekilde rüyasında balık tuttuğunu gören bir kişi maddi açıdan refaha kavuşur.  Aynı zamanda rüya gören kişinin rüyayı nasıl gördüğü, rüyada tutulan balığın büyüklüğü önemlidir. Ve rüya sahibinin durumuna göre de farklı şekillerde yorumlanabilir.

Rüya yorumu yapan uzman kimseler tarafından hayırlı olarak yorumlanmış bir rüyadır. Sonuç olarak balık tutmak ve balık avlamak farklı şekillerde yorumlanır.

Ve bu rüyayı gören kişinin rızkı ve kısmeti açılır. Benzer şekilde rüya sahibi sağlık sıkıntısı çekiyorsa bu sıkıntısı son bulur. Mesela rüyada balık tutma görülen en hayırlı rüyalardan bir tanesidir. Sonuç olarak bu rüya maddi ve manevi açıdan refaha kavuşmak anlamına gelir.

Benzer şekilde bu rüyayı gören kişinin geçmiş dönemde yaşadığı ve onu hala rahatsız etmeye devam eden sıkıntıları yakın zaman içerisinde son bulur.  Ve rüya sahibinin eline yüklü bir miktarda para geçeceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada balığın elle, oltayla, denizde ya da oltayla tutulmasına göre farklı şekillerde yorumlanır. Ve hayırlı bir rüyadır. Sonuç olarak bu rüyayı gören kişi yakın zaman içerisinde sıkıntılarından kurtulur ve mutluluğu bulur.

Rüyada Büyük Balık Tutma

Rüyada Büyük Balık Tutma

Rüyada balık tuttuğunu gören kişinin işleri yolunda gider. Ve bu rüyanın anlamı bereket ve rızık anlamına gelir. Rüyada büyük balık tutma rüya sahibinin hırsına ve bu hırsı sayesinde sahip olacağı maddi kazançlara delalet eder.

Hayırlı bir rüyadır.  Sonuç olarak bu rüyayı gören kişinin rızkı genişler. Aynı şekilde rüyada büyük balık tuttuğunu gören bir kişinin maddi kazancı artar.  Ve çalışmaları sonucunda yaşlılığında rahat ve huzurlu bir hayat sürer.

 • Hayırlı para anlamını da taşır.
 • Benzer şekilde rüyada elle büyük bir balığı yakaladığını gören kişi hırslı ve azimli bir kimsedir. Ayrıca benzer şekilde bu kişinin iş hayatındaki hırsı kazançlarını arttırmasına yardımcı olacaktır.
 • Ve rüyada olta ile büyük balık tuttuğunu gören kişi planlı ve düzenli çalışmayı seven bir kimsedir. Sonuç olarak bu kişi çalışmalarının meyvesini ilerleyen yıllarda bir bir toplamaya başlayacaktır.
 • Benzer şekilde rüya sahibi bekar ise artık evlilik vaktinin geldiğini ve etrafındaki hayırlı kısmeti müjdeleyen bir rüyadır.
 • Aynı zamanda rüya sahibi bekar bir kadın ise rüya sahibinin beğeneceği ve anlaşacağı temiz ve ahlaklı bir kimsenin varlığına işaret eder.
 • Sonuç olarak rüya sahibi evliyse çevresinde bulunan bekar birine hayırlı bir kısmet bulacağına işaret eder.
 • Ve tutulan balığın büyük olması maddi kazanç anlamına gelir. Benzer şekilde bu rüya sahibi maddi açıdan zorluk yaşamaz.

Rüya yorumcularının hayırlı olarak değerlendirdiği rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Elle Balık Tutma

Rüyada Elle Balık Tutma

Rüyada elle balık tutma hayırlı rüyalar arasındadır. Rüya yorumcuları bu rüyayı hayırlı olarak yorumlar. Sonuç olarak rüyayı gören kişinin büyük bir kısmeti olduğuna işarettir.

Rüyada çıplak el ile balık tuttuğunu gören bir kimsenin rızkı artar ve maddi anlamda zorluk yapamaz. Rüyada elle balık tutma rüya sahibinin hırslı ve azimli olduğuna işaret eder. Bu rüyayı gören bekar bir kimsenin ise etrafında hayırlı bir kısmet olduğu şeklinde bu rüya yorumlanır.


Benzer şekilde rüyasında elle balık tuttuğunu gören kimse kendisi için hayırlı bir kısmet bulacaktır. Ve  rüya sahibi evliyse çevresindeki bir kişi için hayırlı bir kısmet bulur. Rüyada balık tutmak rüya yorumcularının hayra yordukları rüyalardandır.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak

Rüyada Oltayla Balık Tutmak

Rüya sahibine hayırlı olan bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi iş hayatında emin adımlarla ilerler ve yükselişe geçer. Ve kısa süre içerisinde adını herkese olumlu yönde duyurur ve makam mevki sahibi olur.

Rüyada oltayla balık tutma maddi kazanca işaret eder. Rüyada oltayla balık tutma helal kazanç anlamını taşır. Benzer şekilde bu rüyayı gören kişi helal kazanç ile zengin olur ve maddi sıkıntı çekmez.

Rüyayı gören kişi azimli ve kararlıdır. Mesela bu rüyayı gören kişi kısa süre içerisinde istediklerine sahip olur. Rüyada oltayla balık tutma hayırlı ve kısmetli bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi;

 • Maddi yönden bir sıkıntı yaşamaz.
 • Benzer şekilde gençken çalıştığı birikimi sayesinde yaşlılığında sıkıntıya düşmez.
 • Ayrıca hayırlı kişiler ile karşılaşır.
 • Ve rüya sahibinin sıkıntıları biter.

Sonuç olarak balık yakalamak hayırlı rüyalardandır. Ve bu rüyayı gören kişinin rızkı artar. Sonuç olarak kısmeti çıkar.  Ve maddi sorunları kısa süre içerisinde kişiyi terk eder.  Mesela Câferi Sâdık (r.a) rüyada balık tutmak hayırlı ve maddi kazanç getiren rüyadır.

Rüyada Ağla Balık Tutma

Rüyada Ağla Balık

Rüyada ağ kullanarak balık tutma hayırlıdır. Ve ağ yardımı ile balık tutmak müjdeli bir haber alınacağına işaret eder. Sonuç olarak rüya sahibinin uzun süredir uğraştığı bir işin hayırlı şekilde sonuçlanması anlamına gelir.

Rüyada ağla balık tutma kişinin sahip olacağı yüksek miktarlı paranın ve huzurlu günlerin habercisi olarak karşınıza çıkar. Ve rüyada ağ atarak balık tutma istenilen işe sahip olunması ve hastalıklardan kurtulma anlamına gelir.

İkinci olarak bu rüyayı gören kişi huzurlu ve refah günlere kavuşur. Başka bir deyişle  kişinin kazancını arttıracağı bir döneme giriş yapacağı anlamına gelir.

Sonuç  olarak bu rüya oldukça hayırlı bir rüyadır. Benzer şekilde rüyayı gören kişinin kısa süre içerisinde maddi ve manevi problemlerinden kurtulacağına işarettir.

Rüyada Denizde Balık Tutma

Rüyayı gören maddi açıdan sıkıntıların sona ereceğine ve rüyayı gören kişinin kazancının artacağına işaret eder.  Başka bir deyişle rüyada oltayla balık tutma maddi kazancın artar.

En önemlisi rüyada balık tuttuğunu gören kimse kısa süre içerisinde ferah bir döneme geçecektir.  Sonuç olarak huzurlu günlerin habercisidir. Ve bu rüya hayırlı kısmete de işaret eder.

Üstelik rüyada deniz içerisinde balık tuttuğunu görmek işlerinin hayırlı yönde ilerleyeceğine işarettir. Ve bu işlerden kazanç elde edeceği anlamına gelir.

Rüyada Gölde Balık Tutma

Rüyada Gölde Balık

Hayırlı ve kazançlı iş demektir.  Sonuç olarak rüya sahibinin yapacağı yatırımlardan kazanç elde edeceğine delalet eder. İmamı Gazali (r.a) rüyada gölde balık tutmak kişinin bol kazançlı bir döneme girmesidir.

Rüya sahibinin yatırım düşüncelerini harekete geçireceği bir dönemi işaret eden bu rüya yorumcularının hayırlı olarak yorumladığı rüyalardandır.  Her şeyden önce Rüya sahibinin zihninde tasarladığı düşünceleri hayata geçireceği ve bunun sonucunda maddi açıdan rahatlayacağı anlamını taşır. Rüyada gölde balık tutma, rüyada balık tutma hayırlı haberler müjdeler.

Rüyada Balık Tutup Yemek

Rüyada Balık

Bazı yorumculara göre rüyada balık tutmak hayırlıdır.  Ancak rüyada balık tutup yemek haneden çıkacak olan maddi kayıplara işaret eder. Peki rüyada araba görmek ne anlama gelir?