Rüyada Cin Görmek | Rüyada İnsan Şeklinde Cin Görmek | Rüya Tabirleri

Rüyada Cin Görmek | Rüyada İnsan Şeklinde Cin Görmek

Anasayfa > Rüya Tabirleri > Rüyada Cin Görmek | Rüyada İnsan Şeklinde Cin Görmek
03 Ocak 2021
4.357 okunma
Rüyada Cin Görmek | Rüyada İnsan Şeklinde Cin Görmek

Kur’an-ı Kerim’de de yeri olan cinler, gerçek hayatta da korkulacak ve endişe edilecekler arasında yer alır. Buna göre, Rüyada cin görmek; uğursuzluk, endişe, korku anlamına gelirler, ayrıca, şeytan da bir cin olduğu için, şeytanla yüz yüze gelmeye, ona boğun eğilerek hayatın daha da kötüye gidileceğiyle denk tutulur. Çoğu zaman, Rüyada cin görme ile alakalı yorum yapılırken; cinin nasıl görüldüğü, dişi mi erkek mi yoksa bebek mi olduğu, cinden gelen bir tehlikenin olup olmadığı gibi birçok faktör aranır.

Din alimleri de rüyada cin görme konusunda yorumlarda bulunmuştur. Buna göre, İmamı Nablusi (r.a.) yorumunda; rüyada cin görme, rüyayı gören kişinin korunması gereken gizli düşmanlarının olduğunu söylemiştir. Ayrıca, dini kaynaklara ve alimlerin yaptığı birçok yoruma göre rüyada cin görme; Câferi Sâdık (r.a.) yorumunda erkeklere yönelik yorumlamalarda bulunur. Ek olarak, rüya sahibi erkek, nazardan etkileneceği için, nazarlık takması gerektiği ve aynı zamanda rüyayı gören kişi erkek ise, iş hayatında başarılı olacağına işaret etmiştir.

Rüyada İnsan Şeklinde Cin Görmek

Rüyada Cin Görmek

Buna göre, Rüyada insan şeklinde cin görmek, iyiye yorumlanan rüyalardandır.

 

Zira, rüyada cin görme; rüyayı gören kişiye huzursuzluk ve sıkıntı verir. Aynı zamanda rüya tabir eden kişiler, rüyada cin görme konusunda fazla üzerinde durulmaması gerektiğini, mümkünse unutulması gerektiği yönünde de uyarıda bulunur. Ek olarak, Rüyada cin görme çoğu zaman iyiye de işarettir. Buna göre, Rüyada insan şeklinde cin görmek, iyiye yorumlanan rüyalardandır. Rüya ile alakalı yapılan yorumlarda, insanın dişiliği ya da erkek olup olmadığına göre değişir.

Kadın kılığında cin görülmüşse;

 • Helal mal mülk sahibi olunacağına
 • Huzura kavuşulacağına
 • Hayal edilen şeylerin kısa sürede olacağına dalalet eder.

Rüyada insan şeklinde cin görmek; istenilen işlerin olmayacağına, uzun süredir beklenen şeylerin sonuç vermeyeceğine de yorumlanır.

Rüyada Cinle Evlendiğini Görmek

Rüyada kadın cin görmek; kişinin hayatının zorlu geçeceğine, sıkıntıların olacağına yorulurken; aynı zamanda cinin cinsine, nasıl davrandığına, ne yapıldığına göre şekillenen yorumlara sahiptir. Rüyada cinle evlendiğini görmek; rüya sahibinin günah işleyeceğine işarettir.

 • Rüyada zorla cinle evleniliyorsa, tehlikeli bir oyuna işaret eder ki rüya sahibinin etrafındaki kişilere dikkat etmesi gerekir. Cinle rüyada öpüşmek ise olumsuz bir haber alacağınızın göstergesidir.
 • Eğer, rüyada isteyerek cinle evlenme durumu görülüyorsa, rüya sahibinin akıl sağlığının tehlikeye gireceğine işaret eder.

Rüyada cin görme ile alakalı yorum yapan bazı rüya tabircilerine göre rüyada cinle evlendiğini görmek; rüyanın hayırlı bir rüya olmadığı şeklinde yorumlanırken çoğu yorumcuya göre; rüya sahibinin inanılmaz derecede zengin olacağına, mala mülke sahip olacağına yorulur.

Rüyada Cin Öldürdüğünü Görmek

Rüyada Cin Görmek

Rüyada cin görme; hayra alamet rüyalardan olmadığı gibi, cinle ne yapıldığına, nasıl davranıldığına göre değişik yorumlara tabidir. Rüyada cin öldürdüğünü görmek de bunlardan biridir.

Rüyada cin görme ile alakalı farklı yorumlar da bulunur:

 • Cinden bir şey alındığında kariyerde yükselme olacağı
 • Cinlerin rüyada boğulması, yakın gelecekte bir haber alınacağı
 • Cinden korkarak uyanmak korku ve strese yorumlanır.

Rüyada cin öldürdüğünü görmek; rüya sahibinin yaşadığı sorunlardan kurtulacağına, yeni başlanacak bir işi, en iyi şekilde gerçekleştireceğine yorulur.

Rüyada Cinle Konuştuğunu Görmek

Rüyada cinler görmek; sadece cini insan ya da hayvan formunda görmek olarak değildir. Rüyada cinle konuştuğu görmek, sohbet etmek şeklinde de görülür. Ancak sohbet şeklinin sakin mi yoksa kızgın mı öfkeli mi olduğu önemlidir. Rüyada cinle konuştuğu görmek ile alakalı yorumlarda cinin sakin konuşmaları varsa, sabırlı davranıyorsa; rüya sahibinin sıkıntılarının biteceğine, yeni bir sayfa açacağına delalettir.. Eğer cin kötü karakterli, sinirli ve sinsi bir karakterse; rüya sahibinin yakın zamanda bir tuzağa düşeceğine işarettir.

Rüyada Evde Cin Görmek

Rüyada Cin Görmek

Rüyada cin görme; görüldüğü mekanla ilgili olarak da değişir. Ama, rüyada evde cin görmek; rüya sahibinin zorlu zamanlar geçireceğine işarettir. Ayrıca, rüyayı görenin maddi ve manevi yönden zorluk çekilecek zamanların geleceğine dalalet eder. Son olarak, rüyada evde cin görmek; hayırlara vesile olmadığı gibi, rüya sahibinin işlerinin ters gideceğine, komşularıyla zorluk yaşayacağına ve akrabalarıyla da ters düşeceğine işaret eder.


Rüyada Bebek Cin Görmek

Rüyada cin görme; insan formlarını görmeye göre değişik yorumlara tabidir. Dişi cin ya da erkek cin gören kişiler bazı durumlarda cinleri çocuk formda da görür.  Rüyada bebek cin görmek de bu durumlardan bir tanesidir. Çok büyük sıkıntılar ve üzüntüler yaşanacağı anlamına yorulan rüyada bebek cin görmek; maddi sıkıntıların artacağına işarettir. Yeni gelir kaynaklarının olmasına rağmen, bu durumun insanlar arasında yadırganacağına dalalettir. Rüyada cin görme çoğunlukla vesveseye, maddi ve manevi sıkıntıya, zorlukların çekileceğine işarettir. Ancak çoğu zaman maddi olarak imkanların artacağına, zenginleşme olacağına, saygınlık kazanmaya da dalalettir.

Rüyada Cinlerin Saldırısına Uğradığını Görmek

Rüyada cin görme; normal hayatta cinlerden uzak durulması anlamını taşır ve çoğunlukla korkutucu rüyalardır. Hayırlara vesile olan rüyalar olarak yorumlanmaz. Rüyada cinlerin saldırısına uğradığını görmek ise hayırsız rüyalardan değildir. Buna rağmen, rüyada cinlerin saldırısına uğradığını görmek; rüyayı gören kişinin, eskiden tanıdığı bir arkadaşını görmesine, hasretliğini gidermesine işarettir. Ayrıca, rüyada cin saldırısına uğrayan kişinin; eski tanıdıklarıyla hasret gidermesinin yanında, yeni işlerde ortak olunacağına da dalalettir. Rüyayı gören kişi erkek ise, eski arkadaşlarıyla ortaklık içine girerken, rüyayı gören kişi kadın olduğunda; hasretlik giderilen kişi, kadının özel hayatıyla ilgilidir.

Rüyada Erkek ya da Kadın Cin Görmek

Rüyada cin görme, cinin cinsiyetiyle de alakalıdır . Gece uyku halindeyken garip duygular hissetme, bir şeyin varlığını algılama gibi durumlarda cinlerle temas hali olduğu kesindir.  Rüyada erkek ya da kadın cin görmek farklı işaretlere tabidir.

Erkek cin görülürse;

 • Zira, rüyada erkek cin görülmüşse, maddi sıkıntıların biteceğine
 • Borçların kapatılacağına
 • Evlilik girişimlerinde bulunulacağına işarettir.

Eğer, kadın cin görülürse;

 • Kesinlikle, Stres ve sıkıntının her geçen gün daha da artacağına
 • Yaşama isteğinin tükeneceğine işarettir.

Rüyada erkek ya da kadın cin görme konusuyla alakalı kadın cinin görülmesi durumunda her zaman olumsuz yorumlar olmaz. Ayrıca, rüyasında kadın cin gören yeni arkadaşlıklar kuracağı, hayatını düzenleyeceği, hakkını arayacağı, heyecanlanacak haberler alacağı konusunda bilgilendirilmiş demektir.

Rüyada Cin Olduğunu Görmek

Rüyada cin görme; çoğu zaman rüya sahibinin kendisinin cin olduğunu görmesiyle alakalıdır. Buna rağmen, rüyada cin olduğunu görmek; zina yapılacağına, büyük günahların işleneceğine işarettir. Ayrıca, rüyada cinler görmek; tedirginliğin, korkunun, dehşetin izlerini taşır ve rüyada cin olduğunu görme; aile içi tartışmaların süreceğine, rüyayı gören kişi evliyse, eşiyle sürekli anlaşmazlık içinde olunacağına işarettir. Ek olarak, kendini rüyada cinler görme; aile bağlarının kopmasına, yakın bir zamanda ayrılıkların olacağına, eşler arasında büyük bir sırrın olduğuna dalalet eder.

Rüyada Cinlerle İlişkide Olduğunu Görmek

Gerçek hayatta cin çağıran, cinlerle ilişkiye girdiğini söyleyen kişiler var. Ek olarak, Rüyada cin görme; büyük hataların yapılacağına, erkek ve kadın dünyasında farklı yorumlara neden olurken ayrıca, rüyada cinlerle ilişkide olduğunu görmek da erkek ya da kadın fark etmeden, büyük bir hatanın yapılacağına, maddi ve manevi zarara uğranılacağına işarettir. Zira, Rüyada cinlerle ilişkide olduğunu görmek; eşlerin birbirini sevmediğini ve ilgi göstermediğine de işaret eder. Çoğu yorumcuya göre ise rüyada cinlerle ilişki yaşamak; rüya sahibinin pişmanlığını, yakın zamanda gireceği bir işten dolayı, çevresine zarar vereceğine dalalettir.

Rüyada Cinin Musallat Olduğunu Görmek

Rüyada cin görme; çoğu zaman cinin rüya sahibine musallat olması, peşinden ayrılmamasına dalalettir. Ayrıca, rüyada kendisine cinin musallat olduğunu görmek; kişinin doğru yolundan ayrılacağına dalalet eder.

Aynı zamanda, Rüyada cinlerin eve musallat olmasına yönelik yorumlar ise farklıdır:

 • Rüyayı gören kişinin mutluluğu ve huzuru bulacağına
 • Hayatın kolay geçeceğine, zorluk çekilmeyeceğine
 • İş hayatında büyük yerlere gelineceğine
 • Artan gelir sayesinde yardımlarda bulunulacağınıza işaret eder.

Aynı şekilde, dini yorumlara göre rüyada cinin musallat olduğunu görmek; kişinin dünya malına meyledileceği, ahiret hayatının unutulacağı, ölümün hiç düşünülmediği ve dünya malına hırs yapılacağına işarettir.

Rüyada Çok Sayıda Cin Görme

Örneğin, Rüyada cin görme; formlarına, nerede görüldüklerine göre yorumlanırken, cinlerin sayıları da yine rüya yorumlarında önemli yer teşkil eder. Ayrıca, rüyada çok sayıda cin görmek  muhabbetin artmasına yol açar. Rüyada çok sayıda cin görme ile alakalı yorumlarda, eğer rüyayı gören kişi bekar ise; kişinin hayatında yeni insanların olacağına, aşk hayatlarının hareketleneceğine işaret eder. Eğer, rüyayı gören kişi evliyse ya da hayatında biri varsa; kişilerin muhabbetinin artacağı, problemlerin çözüleceğine dalalettir. Zira, Rüyada cin görme konusunda alimler de bir çok yorum yapar. Rivayetlere göre rüyasında evinde cin görülmüşse, o kişinin kısmetinin artacağını, cinler evin dışında görülüyorsa, rüya sahibinin yeni bir aileyle tanışacağına işarettir. Peki rüyada bok görmek ne anlama gelir?