Rüyada Deprem | Rüyada Deprem Yaşamak | Rüya Tabirleri

Rüyada Deprem | Rüyada Deprem Yaşamak

Anasayfa > Genel > Rüyada Deprem | Rüyada Deprem Yaşamak
18 Ocak 2021
468 okunma
Rüyada Deprem | Rüyada Deprem Yaşamak

Rüyada deprem görmek rüya sahibinin hayatı içerisinde kısa süre içerisinde yaşayacağı değişiklikler olarak yorumlanır. Rüyada deprem görmek rüyayı gören kişinin hayatında bazı sıkıntılara yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada deprem olduğunu görmek depremin şiddetine göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada deprem gören kişi depremi çok şiddetli gördüyse bu hastalık ve kıtlık olarak yorumlanır. Rüyada deprem görülmesi bazı rüya tabiri yapan kişiler tarafından ise hayırlı olarak yorumlanır.

Depremin olmasını beklemek ya da deprem olması kişinin hayatında ve geçiminde maddi bolluğa sahip olması ve depremin yaşandığı bölgedeki iş hayatı ve geçimde ortaya çıkacak olan canlılığa işaret eder.

Bunun dışında rüyada deprem olduğunu gören rüya sahibi hayatını iyi şekilde devam ettireceğine ve farklı atılımlara girişeceğine yorumlanır.

Bazı rüya yorumcularına göre ise rüyada deprem görmek rüya sahibinin iş hayatına yaşayacağı sıkıntı ve problemlere işaret eder. Rüyada deprem görmek kişinin zarar yapacağı, işlerinin kötüye gideceği ve hatta iflas edeceğine bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyada deprem görmek şiddet ve korkuya da bir işarettir. Rüyada dünyanın her yerinde olduğunu gördüğünüz bir deprem devletlerin arasında savaş çıkması olarak da yorumlanır.

Bu rüya sahibinin hayatında ve aile ilişkilerinde yaşayacağı sorunları olarak yorumlanır. Rüyada deprem görmek rüya yorumu yapan kişiler tarafından şer olarak yorumlanır. Bu rüya bazen büyük hastalıklara, savaşlara, iflaslara ve kıtlığa delalet eder.

Rüyasında deprem olduğunu gören bir kimse için haksızlık yaşayacağına ve bu haksızlık karşısında isyan edeceğine işaret eder. Rüya sahibi kişi bu rüya ile iş hayatında yaşayacağı sıkıntılar olduğunu anlayabilir.

Rüyada sallantı görmek rüya sahibi kişinin maddi açıdan zarara uğrayacağı veya ihanete uğrayacağı anlamına gelir. Bu rüya alimler tarafından hayırlı olarak yorumlanmaz.

Rüyada zelzele yaşamak rüyayı gören kişinin maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağı anlamını taşır. Bu rüyanın yorumlanması rüyada görülen depremin şiddetine göre farklılık gösterir. İmamı Nablusi (r.a) deprem rüyası alimlere göre farklı şekillerde yorumlanmıştır.

Bu rüyayı hayra yoran çok az alim vardır. Rüyanın hayra yorulması da rüyayı gören kişinin durumu ile rüyanın nasıl görüldüğüne bağlı olarak değişir.

Rüyada Deprem Yaşamak

Rüyada deprem yaşamak nasıl yorumlandı bu rüyayı gören kişiler oldukça merak eder. Rüyada zelzele yaşayan kişilerin rüyaları, rüyanın nerede geçtiği ve depremin şiddetine göre değişim gösterir.

 • Rüyada deprem yaşamak göç olarak da yorumlanır.
 • Bu rüyayı gören kişinin başka bir yere olan göçü olarak da yorumlanır.
 • Depremde yalnızca yer sallanıyorsa bu rüyayı gören kişinin işi ve geçiminin yoluna gireceğine ve berekete yorumlanır.
 • Rüyada zelzele olduğunu görmek bağırmak, feryat etmek, can sıkan bazı haberler almak, sırların ortaya çıkması ve kırıcı sözler duymaya işaret eder.
 • Bu durum rüyanın nasıl görüldüğü ile doğrudan ilgilidir.
 • Rüyada sarsıntı görmek ve bazı yerlerin yıkılması ve buradaki insanların bir kısmının kurtulmasının görülmesi rüya sahibinin rüyasında gördüğü bölgeye devlet başkanının gelecek olmasına yorumlanır.
 • Rüyada şiddetli bir sarsıntı görmek ise rüya sahibi ya da rüya sahibinin yakın çevresinden birisinin yakalanacağı büyük bir hastalığa da işaret eder.
 • Rüya içerisinde kıtlık olan bir bölgede deprem yaşandığını görüyorsanız bu bölge içerisinde kıtlık sona erecek ve bölge bereketlenecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Depremde Sallanmak

Rüyada depremde sallanmak depremin rüyada hangi ayda görüldüğüne göre de farklılık gösterir.


 • Deprem mayıs ayında oluyorsa bu rüya halkın kendi arasında kavga etmesine ve sürekli olarak ortaya atılan fitnelere yorumlanır.
 • Eğer rüyada zelzele haziran ayında meydana geliyorsa kötü ve şer niyetli insanların mahvolması anlamını taşır.
 • Zelzelenin temmuz ayında olduğunu görmek ulu ve şanlı bir kişinin öleceği şeklinde yorumlanır.
 • Ağustos ayı içerisinde deprem yaşandığını görmek ise depremin görüldüğü yere yönelecek olan bir düşman olarak yorumlanır.

Rüyada depremde sallanmak rüyanın nasıl görüldüğüne bağlı olarak değişir. Deprem rüyaları genel olarak hayırlı yorumlanmaz. Ancak bu rüyalarında hayırlı yorumlandığı bazı durumlar vardır. Rüyada zelzele görmek alimler tarafından da farklı şekillerde yorumlanmıştır.

Rüyada Depremden Kurtulmak

Rüyada depremden kurtulmak hayırlı şekilde yorumlanan bir rüyadır. Bu rüya sahibinin bir iş üzerine yoğunlaştığına ve bu işin gerçekleşmesi için tüm çabasını harcayacağına delalet eder.

Rüyayı gören kişinin oldukça zorlanıp yorulacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin toplumsal bir hadiseye karışacağı anlamına gelir. Rüyada evde depremden kaçıp kurtulmak sıkıntı olarak da yorumlanır.

Bu rüyayı gören kişinin hayatını etkileyecek sıkıntılar yaşayacağına ve bu sıkıntılar yüzünden sürekli derin düşüncelere dalacağına delalet eder.

Rüya sahibinin kalabalık arasında kalacağı ve toplumsal bazı olaylara karışacağı şeklinde de yorumlanır. Rüyada depremden kurtulmak hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanabilir.

Rüyanın yorumlanması rüyayı gören kişiye ve rüyanın nasıl görüldüğüne göre farklılık gösterir.

Rüyada Depremi Hissetmek

Rüyada depremi hissetmek rüya sahibi olan kişinin hissettiklerinin gerçekleşmemesi için dua etmesi anlamına gelir. Rüya sahibi kişi duygularının etkisinde kalacağına ve kendisinde de olan bir eksikliğe delalet eder.

 • Rüyayı gören kişinin kendi heveslerinden vazgeçmesi gerektiğine işaret eder.
 • Rüyada deprem olacağını hissetmek, rüya sahibinin bir sıkıntıya düşeceğine işaret eder.
 • Kişinin zorluk çekeceğine ancak ailesinden alacağı destek ile uzun süredir istediği başarıya kavuşacağı anlamına gelir.
 • Rüyada depremi hissetmek rüya sahibi kişilerin büyük kazançların sahibi olabileceği bir çalışmaya gireceğine işaret eder.
 • Rüyada zelzele olması rüya sahibi kişinin hayatında bazı değişiklikler meydana geleceğini ve bu değişikliklerin kişiyi derinden etkileyeceğini işaret eder.
Rüyada Depremden Kaçmak

Rüyada depremden kaçmak kişinin peşinde olan sorunlara delalet eder. Rüya sahibinin bu sorunları geride bırakmak istediğine ancak sorunların rüya sahibinin sürekli karşısına çıktığına delalet eder. Rüyada depremden kaçmak rüyayı gören kişinin hayal kırıklığı yaşamasına, bazı tartışmalar yaşayacağına delalet eder.

Rüyada zelzeleden kaçmak bazı rüya yorumcularına göre rüya sahibine yeni iş kapıları açılacağına işaret eder. Rüya sahibinin her zaman için kendisine yetecek kadar paraya sahip olacağı anlamına gelir.

Rüyada zelzeleden kaçtığını gören kişi hayatında bir takım sorunlar ile karşılaşır. Rüya sahibinin umutsuz ve kararsızlığa düşeceğine işaret eder. Rüya içerisinde depremden kaçtığını gören rüya sahibi küçük yatırımlar yaparak büyük kazançların sahibi olabilir.

Rüyada Depremde Binaların Yıkıldığını Görmek

Rüyada depremde binaların yıkıldığını görmek rüya alimleri tarafından günah olarak yorumlanmıştır. Rüyada binaların yıkıldığını gören rüya sahibinin çaresizlik içerisinde kalacağına delalet eder.

 • İslami yorumlara göre rüyada binaların yıkıldığını gören kişinin günah içerisine batmış olduğuna işaret edilir.
 • Bu kişi hayatında çok fazla kötülük yapmıştır. Rüya sahibinin yaptığı kötülüklerin cezasını çekeceğine delalet eder.
 • Rüyada yıkılan binanın altında kaldığını görmek ise bir telafisi olmayan kötülük ile karşılaşacağı anlamına gelir.
 • Rüya sahibinin tüm yaşamının değişeceğine ve maddi açıdan onu çok zor dönemlerin beklediğine delalet eder.

Rüyada depremde binaların yıkıldığını görmek rüya sahibi kişinin elindeki tüm malları kaybetmesi olarak yorumlanır. İmamı Gazali (r.a) bu rüya alimler tarafından da farklı açılardan bakılarak farklı şekillerde yorumlanmıştır. Peki rüyada uçağa binmek ne anlama gelir?