Rüyada Köpek Isırması | Rüyada Köpek Isırması ve Kanaması Ne Anlama Gelir |

Rüyada Köpek Isırması | Rüyada Köpek Isırması ve Kanaması Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Köpek Isırması | Rüyada Köpek Isırması ve Kanaması Ne Anlama Gelir
22 Şubat 2021
965 okunma
Rüyada Köpek Isırması | Rüyada Köpek Isırması ve Kanaması Ne Anlama Gelir

Rüyada köpek tarafından ısırılmak, genellikle çok daha hayra yorulan bir olay değildir. Rüyada köpek ısırması; hem yakın zamanda üzüntülerin hem de sıkıntıların yoğun bir biçimde artacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada köpek ısırdığını görmek; aynı zamanda bunu gören kişinin hasta olacağını göstermektedir. Bazı alimlere göre rüyada köpek ısırdığını görmek, o şahsın en yakın dostu tarafından ihanete uğrayacağı veya bir konu hakkında sıkıştırılacağı yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada siyah bir köpek görmek, o kişinin düşmanının olduğuna açık bir delalettir.

Rüyada Köpek Isırması ve Kanaması Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek ısırdığını görmek ve kanaması; maddi olarak ortaya çıkacak olan bazı sorunların olduğunu göstermektedir. Rüyada köpek ısırdığını görmek ve kanaması aynı zamanda değişik türden sıkıntılara delalet etmektedir. Alimler göre rüyada köpek ısırdığını görmek  bazı hatalardan dolayı o şahsın vicdan azabı içinde olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada köpek ısırdığını görmek kişinin yakın çevresinden bir zarar göreceğini ortaya koymaktadır. Rüyada köpek ısırdığını görmek aile ya da dostlardan gelecek olan olumsuzluklara işaret etmektedir.

Rüyada Elin Köpek Tarafından Isırılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada elin köpek tarafından ısırılması şu anlamlara gelmektedir;

 • Rüyada elin köpek tarafından ısırılması, kişinin başka bir şahıs tarafından kontrol edildiğine yorulur.
 • Aynı zamanda rüya sahibine gelecek olan bir zarar demektir.
 • Bazı alimlere göre rüyada köpek ısırdığını görmek, kişinin eline yönelik olursa gerek dedikodu gerekse iftiralar yüzünden o şahsın üzüleceğine yorulmaktadır.
 • Rüyada köpek ısırdığını görmek aynı zamanda yakın akraba ve dostlardan fayda görülmeyeceği anlamına da gelmektedir.
 • Rüyada köpek ısırdığını görmek gören bir kişinin çok uzak olmayan bir gelecek içinde üst üste kötü haberler alacağına dair yaygın bir inanış söz konusudur.
 • Rüyada köpek ısırdığını görmek, bundan dolayı genellikle çok olumlu bir biçimde yorumlanmaz.

Rüyada Yılanın Köpeği Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılanın köpeği ısırdığını görmek; mal sahibi olmak demektir. Bazı alimlere göre ise rüyada yılanın köpeği ısırdığını görmek; kişinin aradığı şeyi ya da umduğunu bulamaması manasına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada köpek ısırdığını görmek bu şekilde olursa, şahsın sadaka vermek istediği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Kuduz Köpek Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada kuduz köpek ısırdığını görmek çok hayra yorulan bir durum olmamasıyla dikkat çeker. Çünkü rüyada kuduz köpek ısırması gören bir kişinin kötü olaylarla karşılaşacağına dair çok yaygın bir yorum söz konusudur. Rüyada köpek ısırdığını görmek kuduz köpek tarafından yapılırsa; o kişi yakın gelecekte sıkıntılarla yüz yüze kalır. Aynı zamanda bu rüya; çok zaman geçmeden kötü ya da üzücü bir haberin alınacağına da delalettir.  Rüyada köpek ısırması, kişinin arkasından çok dedikodu yapıldığı şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Yavru Köpek Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada yavru köpek ısırması, son derece olumsuz haberlerin geleceğini göstermektedir. Rüyada köpek ısırdığını görmek aynı zamanda olumlu şekilde de değerlendirilmektedir. Buna göre rüyada yavru köpek ısırması gören bir şahsın; yalnızlıktan tamamen kurtulacağına dair tevatürler vardır. Rüyada köpek ısırdığını görmek yavru olan bir köpek tarafından gerçekleştiriliyorsa; yakın zamanda bir bebek doğacağı yorumu da öne çıkmaktadır. Son olarak rüyada köpek ısırdığını görmek iyi şeylerin başlangıcı olarak değerlendirilmektedir. Bu açıdan bakıldığında yorumlar farklılık göstermektedir.

Rüyada Kahverengi Köpek Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada kahverengi köpek ısırması insanlar arasındaki ikili ilişkilerle alakalıdır. Buna göre rüyada kahverengi köpek ısırması gören bir kişinin, sahip olduğu ilişki üzerinde kontrolünü tamamen yitireceğine dair bir inanış vardır. Rüyada köpeğin ısırması, ilişkinin biteceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Aynı zamanda rüyada köpek ısırdığını görmek, yeni insanlarla tanışılacağının ve böylelikle farklı ilişkilerin başlayacağının bir işareti olarak değerlendirilir.


Rüyada Siyah Köpek Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah köpek ısırması alimler tarafından şöyle yorumlanır;

 • Rüyada siyah köpek ısırması olumsuz bir durumdur ve karanlıklara işaret eder.
 • Birçok kötülüğün kişinin başına geleceğini gösteren yorumlar son derece fazladır.
 • Rüyada köpeğin ısırması siyah bir köpek tarafından yapılıyorsa, o kişinin yabancı bazı şahıslardan zarar göreceğine inanılır.
 • Rüyada köpek ısırdığını görmek, insanın maddi anlamda para ya da mal kaybını yaşayacağını gösteren bir durum olarak değerlendirilmektedir. Rüyada köpeğin ısırması, bu yüzden çok olumlu görülen bir şey değildir.
Rüyada Kolun Köpek Tarafından Isırılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada kolun köpek tarafından ısırılması genel manada iyiye işaret etmektedir. Birçok alime göre rüyada kolun köpek tarafından ısırılması, şahsın iş yaşamında başarılı olacağı ve iş hayatında herkesçe sevilen bir insan haline geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada köpek ısırması kol bölgesine yönelik ise darlık ve yokluk görülmeyeceği anlamı da çıkmaktadır.

Rüyada Omzun Köpek Tarafından Isırılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada omzun köpek tarafından ısırılması; yakın gelecekte rüya sahibinin bir tartışma yaşayacağını göstermektedir. Rüyada omzun köpek tarafından ısırılması, aile üyeleri ve yakın çevreden birisiyle çok sert tartışmaya işaret etmektedir. Rüyada köpeğin ısırması omuz bölgesinden oluyorsa, o şahsın arkasından çok fazla dedikodunun yapılacağı şeklinde de bir yorum söz konusudur.

Rüyada Ayağın Köpek Tarafından Isırılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayağın köpek tarafından ısırılması genel olarak çok olumlu yorumları beraberinde getirmez. Birçok alime göre rüyada ayağın köpek tarafından ısırılması bencil özelliklere sahip olan bir şahıs yüzünden, normalde mutluluk veren bir olaya hiçbir şekilde sevinilmeyeceğini göstermektedir. Rüyada köpek ısırdığını görmek ayak kısmına yönelik olduğunda bunun bir diğer anlamı ise kişinin sağlığının bozulacağıdır. Bir hastalığın ortaya çıkacağına inanılmaktadır.

Rüyada Bacağın Köpek Tarafından Isırılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada bacağın köpek tarafından ısırılması şu yorumları beraberinde getirir;

 • Rüyada köpek ısırdığını görmek bacak kısmındaysa o kişiye başka bir şahsın büyük zararlar vereceğine inanılmaktadır. Bu şahsın hiçbir şekilde hayatı önemsemediği noktasında yaygın bir görüş vardır.
 • Rüyada bacağın köpek ısırdığını görmek aynı zamanda dedikodunun onun arkasından yapılacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.
 • Rüyada köpeğin ısırması, kişinin hayatının dengesinin alt üst olacağı yorumlarını beraberinde getirmektedir. Çünkü ayak ve bacak dengeyi sağlayan organlar olduğundan bu tip bir inanış vardır.
 • Rüyada köpeğin ısırması kişinin bacağına yönelik olduğunda, alimler bu durumu hiçbir zaman çok olumlu bir biçimde yorumlamazlar. Rüyada köpeğin ısırması bundan dolayı çok hayırlı anlamlar içermez.
Rüyada Çocuğun Köpek Tarafından Isırılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada çocuğun köpek tarafından ısırılması ise sıkıntıya işaret eder. Bu noktada birçok alime göre rüyada çocuğun köpek tarafından ısırılması, o çocuğun sıkıntılı bir süreç içerisine gireceğini göstermektedir. Rüyada köpeğin ısırması durumu bu şekilde gerçekleşiyorsa, bunun rüya sahibiyle alakası yoktur. Sadece onun sahibi olduğu çocukla alakalıdır. Rüyada köpeğin ısırması aynı zamanda çocuğunuzun çevresinde son derece zararlı olan kişilerin bulunduğunu ve bunların çocuğa zarar verebilmek için fırsat kolladığını da işaret etmektedir.

Rüyada Beyaz Köpek Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz köpek ısırdığını görmek bir şahsın varlığını işaret etmektedir. Alimlerin yaptığı yoruma göre rüyada beyaz köpek ısırdığını görmek, önemli bir kişinin rüyayı gören insanın hayatına gireceğine gösterir. Rüyada köpeğin ısırması beyaz renkli bir köpek tarafından yapılıyorsa, o kişi bu şahıs tarafından uyarılacaktır. Böyle bir rüyayı gören kişilerin mutlaka hayatlarını gözden geçirmeleri, içinde bulundukları durumu değerlendirmeleri tavsiye edilir. Rüyada köpeğin ısırması anlamları bu şekildedir. Peki rüyada inek görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Köpek Saldırması | Rüyada Köpek Isırması Ne Anlama Gelir

Rüyada Yemek Yemek | Rüyada Kalabalıkta Yemek Yemek Ne Anlama Gelir

Rüyada Kuş Görmek | Rüyada Kuşun Havada Uçtuğunu Görmek

Rüyada Diş Dökülmesi | Rüyada Dişlerin Dökülmesi Ne Anlama Gelir

Rüyada bit görmek | Rüyada Bit Görme Yorumları