Rüyada Abdest Almak | Rüyada Su ile Abdest Almak Ne Demek |

Rüyada Abdest Almak | Rüyada Su ile Abdest Almak Ne Demek

Anasayfa > Genel > Rüyada Abdest Almak | Rüyada Su ile Abdest Almak Ne Demek
28 Şubat 2021
694 okunma
Rüyada Abdest Almak | Rüyada Su ile Abdest Almak Ne Demek

Rüyada abdest aldığını görmek dini kaynaklarda oldukça olumlu yorumlanan bir başlıktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada abdest almanın günahlardan tövbe etme manasına geldiğini vurgulamaktadır. İçinde bulunduğunuz durumdan müteessirseniz bu tip rüyalar ile size uyarı gönderilecektir. Görülen rüyaların bir kısmının uyarı bir kısmının da haberci olduğu vurgulanır. Rüyada abdest almak rüya yorumları sayesinde daha kapsamlı bir inceleme yaparak hangisinin uyarı hangisinin haberci anlamına geldiği daha net incelenebilmektedir. Rüyada abdest yorumlanırken rüyayı gören kişinin cinsiyeti, bulunulan ortam, ortamdaki renkler gibi detayların da incelenmesi gerekir. Rüyada abdest ancak bu kriterler ile sorunsuz bir biçimde yorumlanabilir.

Rüyada Su ile Abdest Alınması Ne Demek?

Rüyada abdest ve bunu temiz bir su ile gerçekleştirmek oldukça olumlu bir şekilde yorumlanır.

 • Rüyada su ile abdest almak hayatınızdan olumsuzlukların oldukça kısa sürede silinip gideceği manasına gelir.
 • Rüyada su ile abdest alınması; bu rüya kapsamında etraf açık ve aydınlık ise yakın zamanda olumlu haberler alacağınız yönünde de yorumlanabilir.

Rüyada abdest her şeyden önce yeni bir başlangıç manasına gelir. Bu nedenle hayatta cesaret bulamadığınız bir durum varsa, rüyayı ve manasını es geçmemeli  haberci olarak dikkate almalısınız.

Rüyada Kirli Su ile Abdest Almak Hangi Anlama Gelir?

Rüyada abdest alınması ve bu sırada kirli bir su kullanmak çevrenizde bulunan kişilerin sizin hayatınızı olumsuz etkilediğini yansıtır.

 • Rüyada kirli su ile abdest alınması niyetiniz iyi olsa da çevrenizdeki kişiler sebebiyle olumsuzluklar ile karşılaşacağınız yönünde de yorumlanabilir.
 • Rüyada kirli su ile abdest alınması niyet edip başladığınız işin kazanç sağlasa da sizin hayatınız için ibadet manasında olumsuz etkileri olacağını vurgular!
 • Rüyada abdest alınması; bu rüyada bulunduğunuz ortam karanlık ve kasvetli ise kişilerin özellikle hane içi huzur konusunda temkinli olmaları önerilir.

Rüyada abdest alınması sadece alimler tarafından değil psikoloji bilim dalı tarafından da yorumlanmıştır. Kişilerin temiz bir başlangıç yapmaya ve hayatlarını düzene sokmaya istekli olduklarının tezahürü olarak dillendirilmiştir.

Rüyada Kırmızı Bir Odada Abdest Almak Hangi Anlama Gelir?

Rüyada abdest alınması; bu rüya yorumlanırken kişilerin bulundukları oda çok önemlidir. Rüyada kırmızı bir odada abdest alınması kişilerin hayırlı olarak başladıkları işte sonucun olumsuz olacağı manasına gelir. Kırmızı genel olarak İslami tabirlerde olumlu yorumlanmaz.

 • Rüyada kırmızı bir odada abdest almak hırs ve nefret gibi olumsuz duyguların hayatınıza karışacağı anlamına gelir.
 • Rüyada abdest alınması için kullandığınız suyun kırmızı olması ise niyetinizin de nefret, kin ve fesat dolu olduğunu size bildiren bir habercidir.

Rüyada abdest alınması yorumlanırken renkler büyük önem arz eder. Yeşil huzuru sembolize ederken kırmızı hırs ve fesadın ana rengi olarak ele alınır.

Rüyada Kadınların Abdest Alması Neye Delalet Eder?

Rüyada abdest almak cinsiyete göre de farklı yorumlanabilir. Kadınların abdest alması bolluk ve berekete yorulur.

 • Rüyada kadınların abdest alması sırasında ortamın ferah ve temiz olması bolluk ve bereketin kısa sürede hayata dahil olacağını sembolize eder.
 • Rüyada kadınların abdest alması sırasında etrafta bir erkeğin bulunması ise aileden bir kişi sebebi ile hayatınıza dair sorunlar yaşayacağınızı yansıtır!

Rüyada abdest alınması kadınların yeni bir başlangıç yapma isteğine ve geçmişte işlemiş oldukları günahlardan kurtulmak için hala bir fırsatları olduğuna delalet eder. Rüyada abdest alınması ekseriyetle yeni bir ilk adım ve olumlu bir başlangıcın habercisidir.

Rüyada Yanlış Abdest Almak Ne Anlamdadır?

Rüyada abdest alınması oldukça olumlu bir rüya iken abdestin yanlış şekilde alınması ise olumsuz biçimde yorumlanır.


 • Rüyada yanlış abdest alınması ve kişilerin gerekli olan kurallara uymaması durumunda; niyet iyi olsa da sonucun olumsuz olacağının sembolüdür.
 • Rüyada yanlış abdest alınması ailede bulunan bir kişinin fikirleri ile sizi olumsuz etkilemesi olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada abdest alınması için kadınların kalabalık bir ortam tercih etmesi ya da erkeklerin usullere uymaması hayatlarına çeki düzen vermeleri gerektiğinin bir uyarıcısı olarak dikkate alınmalıdır. Rüyada abdest alınması ve namaz kılmak eğer doğru şekilde yapılırsa itikat manasında ileri gidildiği anlamını taşır.

Rüyada Karanlık Bir Odada Abdest Almak Neye Delalet Eder?

Rüyada abdest almak yorumlanırken bulunulan ortam çok önemlidir. Rüyada abdest almak yorumlama aşamasında aydınlık bir ortam her zaman bolluğun ve saflığın sembolü olarak ele alınır.

 • Rüyada karanlık bir odada abdest alınması ise ortam şartları müsait olmasa dahi sizin dini manada olumlu bir yol alacağınızı gösterir.
 • Rüyada karanlık bir odada abdest alınması kalbinizi karartmamanız gerektiğinin de önemli bir sembolüdür.
 • Rüyada abdest alınması ve ortamın karanlık olması yaşlanan olumsuzluklardan sonra hayatınızın kolaylıkla yoluna gireceğini sembolize eder.
Rüyada Balıklı Bir Suda Abdest Almak Neyin İşaretidir?

Rüyada abdest alınması aynı zamanda maddi durum hakkında da ipuçları taşımaktadır. Rüyada balıklı bir suda abdest alınması kişilerin hayatlarında maddi bağlamda bir sorun yaşamayacaklarını göstermektedir.

 • Balık her zaman bolluğun ve bereketin sembolüdür. Ayrıca abdest gibi hayırlı bir olayın bu tür bir suda gerçekleştirilmesi de hanenize girecek olan bolluk ve bereketin çok daha üst seviyeye çıkacağını yansıtmaktadır.
 • Rüyada balıklı bir suda abdest alınması kişilerin hayatlarında hiç beklemedikleri bir yerden kazanım elde edeceklerine de yorulur.
 • Rüyada abdest alınması kadınların ve erkeklerin hem maddi hem de manevi bağlamında sıkıntılardan kurtulacaklarını sembolize etmektedir.

Balıklı bir su bolluk ve bereketi sembolize ederken aynı zamanda bir de uyarıyı içerisinde barındırmaktadır. Bolluğu elde eden kişilerin maddi bağlamda herhangi bir sorun yaşamamaları için özel bir uyarıdır. Maddiyatı odak noktası olarak belirlerken maneviyatın zayıflamasına müsaade edilmemelidir.

Rüyada Yeşil Bir Kıyafetle Abdest Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada abdest alınması kadınların, erkeklerin ve çocukların hayatlarına muhteşem bir kazanım geleceğini yansıtır. Bu kazanım aynı zamanda bir imtihandır. Rüyada yeşil bir kıyafetle abdest alınması bu imtihandan olumlu bir şekilde geçeceğinizi yansıtır. Bunun tam tersi kırmızı ya da siyah bir kıyafet görürseniz size bolluk ile verilen bu imtihanda olumlu bir sonuç almayacağınızı da sembolize eder!

 • Rüyada yeşil bir kıyafetle abdest alınması dini manada atmış olduğunuz adımların samimi olduğunu yansıtmaktadır.
 • Samimiyet, bolluk, bereket ve kalp güzelliği rüyalarda her zaman yeşil ile sembolize edilir. Bu durum İslam’ın rengi olarak bilinmesinden de kaynaklanmaktadır. Aynı şekilde beyaz da olumlu bir anlama sahiptir.

Rüyada abdest alınması psikolojik bir boyutta incelendiği zaman insanların içinde bulundukları durumdan ve bunun etkilerinden arınmak istedikleri şeklinde yorumlanabilmektedir. Bu noktada kadınların ve erkeklerin bulundukları ortamın aynı zamanda onları net şekilde yorduğu manası da çıkılabilir. Rüyada abdest alınması aslına bakılırsa psikolojik olarak bir liman aramak olarak da tanımlanabilmektedir.

Öz saygınızı kaybetmemek için bir adım atmanız gerektiğinizi bilinçaltı uyaranlarınız size bu rüya kapsamında sunacaktır. Siz de bilinçaltınızın vermiş olduğu uyarıları dikkate almalısınız. Bu uyarıların gözden kaçırılması durumunda ilerleyen aşamalarda manevi dünyanıza dair büyük sorunlar meydana gelebilir! Peki rüyada adet olduğunu görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Su Görmek | Rüyada Su İçmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Adet olduğunu Görmek | Rüyada Bir Kadının Adet Olduğunu Görmesi Hangi Anlama Gelir

Rüyada Su İçmek | Rüyada Bulanık Su İçmek

Rüyada Tatlı Yemek | Rüyada Tatlı Yemek ve Su İçmek Ne Manaya Gelir

Rüyada Denizde Yüzmek | Rüyada Temiz Bir Denizde Yüzmek Ne Anlama Gelir