Rüyada Adet olduğunu Görmek | Rüyada Bir Kadının Adet Olduğunu Görmesi Hangi Anlama Gelir |

Rüyada Adet olduğunu Görmek | Rüyada Bir Kadının Adet Olduğunu Görmesi Hangi Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Adet olduğunu Görmek | Rüyada Bir Kadının Adet Olduğunu Görmesi Hangi Anlama Gelir
26 Şubat 2021
2.104 okunma
Rüyada Adet olduğunu Görmek | Rüyada Bir Kadının Adet Olduğunu Görmesi Hangi Anlama Gelir

Rüyada adet olduğunu görmek psikolojik ve dini bağlamlarda farklı manalara gelmektedir. Bazı dini alimlerin yorumları bu konu ile alakalı oldukça olumsuz olsa da farklı bir vechle bakan alimler de bulunuyor. Çok boyutlu bir incelemenin yapılmasından sonra hem içinde bulunduğunuz ruh hali hem de dini yaklaşım bağlamında net bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Farklı alimlerin kadınların regl olmasına dairi yaptıkları yorumlar dini inançta zayıflama olarak tanımlanır.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kadınların kendini adet iken görmesi hayatlarının bir döneminde din inanışlarına fesat karışacağı manasına gelir. Bu durum aslına bakılırsa bir uyarı rüyasıdır. Kadınların bu rüyayı dikkate alarak daha temkinli olması ve dini ibadetlerine daha sıkı sarılması gerekir.

Rüyada Adet Olduğunu Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyada adet olduğunu görmek kadınlar için bazı alimler tarafından dini inanışa fesat karışacağı yönünde yorumlanmaktadır. Bu noktada durumun uyarı içerdiği unutulmamalıdır!

 • Rüyada adet olmak kadınların dini yaşamlarında bazı eksiklikler olduğunun en temel kanıtları arasında gösterilir. Rüyada bir kadının adet olduğunu görmesi dikkate alınması ve dini hayatı şekillendirmesi gereken bir uyarıcı rüyadır.
 • Kadınların sosyal hayatlarında ya da iş hayatlarında bir arada oldukları zaman geçirdikleri kişiler vesilesi ile dini itikatlarının olumsuz etkilendiğine delalet eder. Kişilerin bu rüyadan sonra çevresindeki kişiler ile mesafesine dikkat etmesi önerilir.
 • Rüyada bir kadının adet olduğunu görmesi aynı zamanda dini hayata önem vermeye çalışırken çevre tarafından engellenme boyutunu da taşır.

Rüyada adet görmek bu şekilde yorumlandığı zaman olumsuz olayların habercisi olmaktan ziyade kadınların dinlerine daha sıkı sarılması gerektiğini belirten bir uyarı olarak incelemeye alınmalıdır.

Rüyada Çocuğun Adet Olmak Neye Delalet Eder?

Rüyada adet görmek gören kişinin yaşına ve cinsiyetine göre farklı şekilde yorumlanmaktadır.

 • Rüyada çocuğun adet olduğunu görmesi anne ve babasının çocuğun dini eğitimi konusunda sıkıntılı bir yaklaşım takındığını belirtmektedir.
 • Rüyada çocuğun adet olduğunu görmesi etkisi bağlamında; kişilerin çocuktan ziyade ebeveynler olarak uyarıyı dikkate almaları beklenmelidir.

Rüyada adet olmak çocuklar için kendilerinden ziyade anne babalar için uyarılar taşıyan bir durumdur. Çocuğun dini eğitimi için ve iyi bir insan olarak yetişmesi için çok daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini yansıtır.

Rüyada Adet Olamadığını Görmek ve Bu Nedenle Hastalanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada adet olmak kadar bir türlü adet olamadığını görmek de oldukça önemli bir uyarıcıdır. Kadının adet olamadığını görmesi ilerleyen aşamalarda kendi soyu ile alakalı sorun yaşayacağı manasına gelmektedir. Özellikle aile bağlarında zayıflamaya delalet eden bu rüyada tedbirli olmak ve temkinli davranmak en temel kıstaslardan bir tanesi olmalıdır.

 • Rüyada adet olamadığını görmek; alimlerin aile hayatında huzursuzluğa yorduğu bir rüya türüdür.
 • Rüyada adet olamadığını görmek; aile yaşantısına dair daha dikkatli ve ihtimamlı olmanız gerektiğini yansıtır!

Rüyada adet olmak bazı alimler tarafından bolluk ve berekete yorulurken adet olamadığının görülmesi aynı alimler tarafından aile bütçesinde sıkıntı manasına da gelmektedir. Bu tür ekonomik bazda ele alınan yorumlar da vardır.

Rüyada Bir Erkeğin Adet Olması Ne Demektir?

Rüyada adet olmak bir erkek tarafından görülen bir rüya ise ayrıca dikkatli olunmalıdır. Bu erkeğin dini görevleri yerine getirmediğini yansıtan bir rüya olarak ele alınmalıdır. Rüyada bir erkeğin adet olması itikat bakımından tehlike çanlarının çaldığını yansıtır!

 • Rüyada adet görmek; erkeklerin hayatlarına dahil ettikleri kadının bolluk ve bereketlerine mani olduğu manasına gelir.
 • Rüyada adet görmek; bir hane içerisinde erkeklerin kendi üzerine düşen maddi manevi sorumluluğu yerine getirmemesi olarak da nitelendirilmektedir.

Rüyada adet görmek kişilerin hayatlarına dair olumsuz durumları yansıtan bir işaret olarak da ele alınmalıdır. Rüyada bir erkeğin adet olması aynı zamanda psikolojik manada bilinç bulanıklığı olduğunun da sembolüdür.

Rüyada Kadınların İlk Defa Adet Olduğunu Görmesi Ne Demektir?

Rüyada adet görmek ve bu durumun ilk defa yaşanması yeni tanışacağınız bir kişi sebebi ile dini hayatınızın etkileneceği manasına gelmektedir. Rüyada kadınların ilk defa adet olduğunu görmesi sosyal yaşam ile alakalı işaretler içerir!

 • Rüyada adet görmek; hayatınıza girecek olan bu yeni şahsın sizi ne yönde etkileyeceği sizin ileride atacağınız adımlara bağlıdır.
 • Rüyada adet görmek; hayatınıza dahil etmiş olduğunuz kişi bir kadın ise ve rüya da bir kadın tarafından görülmüş ise bu kişinin üzerindeki kıyafetler de dikkate alınmalıdır. Rüyada kadınların ilk defa adet olduğunu görmesi minvalinde kıyafetlerin yeşil, beyaz olması genel olarak yeşil renk rüyalarda olumlu gelişmelere delalet eder!

Rüyada adet görmek; bu rüyanın yorumu kapsamında bir analiz yapmak ancak kişilerin içinde bulundukları itikadi yaşam ile netleşebilir. Örneğin dinine sıkı sıkıya bağlı olmayan kişilerin bu tür bir rüya görmesi ilerleyen aşamalarda hayatlarına giren bir kişi sebebi ile dine yeniden sarılacakları yönünde yapılan yorumlar da vardır.

Rüyada Adet Sebebi ile Kıyafetlerin Kirlenmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada adet olduğunu görmek ve bu sebep ile kıyafetlerin kirlenmesi olumsuz bir gelişme olarak yorumlanmaktadır.

 • Rüyada adet olduğunu görmek ve bu durumun hemen sonrasında kıyafetlerin kirlenmesi dini yaşamınızda meydana gelen aksaklıkların artık hayatınızdaki bolluk bereketi de etkileyeceği manasına gelmektedir. Rüyada adet sebebi ile kıyafetlerin kirlenmesi beden ve ruh temizliğini de sembolize eder!
 • Rüyada adet olduğunu görmek; kıyafetlerin kirlenmesi aynı zamanda toplumsa size karşı bakış açısının değişebileceğini de yansıtmaktadır. Rüyada adet sebebi ile kıyafetlerin kirlenmesi toplumsal ilişkilerde temkinli olmanıza dair bir uyarıdır!

Rüyada adet olduğunu görmek kişilerin iç dünyaları ile alakalı da birçok ipucu taşımaktadır. İçinizde biriktirmiş olduğunuz sorunların artık hayatınızın akışını etkilediği ve artık ne hissediyorsanız bunu dile dökmeniz gerektiği manasına gelmektedir.

Rüyada Adet Olmanın Psikolojik Yorumu Nedir?

Rüyada adet olmak sadece dini bağlamda ele alınması gereken bir durum değildir. Aynı zamanda rüyada adet olduğunu görmek psikolojik boyutta da incelenmelidir.

 • Rüyada adet olduğunu görmek psikolojik olarak kendinizi rahat hissetmediğiniz bir ortamda bulunduğunuz manasına gelir.
 • Rüyada adet olmak manada aynı zamanda artık içinde tuttuğunuz düşüncelerin dışarı vurumunun sağlığınız açısından büyük öneme sahip olduğunu yansıtır!
 • Rüyada adet olmak dikkatli şekilde dersler çıkarılır ve haberci bir rüya olarak dikkate alınırsa kişilerin iç dünyalarının ferahlaması için harika bir fırsat olacaktır.

Rüyada adet olmak haberci ve uyarıcı bir rüyadır. Freud bilinçaltının kendini direkt olarak rüya ile ortaya çıkardığını savunmaktadır. Görmüş olduğunu rüyaları dikkate almak ve kapsamlı biçimde incelemek bu nedenle büyük öneme haizdir. Hem dini hem de bilimsel boyutta ele alınması gerekir! Hem dini he de psikolojik boyutu dikkate alarak daha kapsamlı ve gerçekçi bir yoruma imza atılabilir. Rüyaların sadece bilinçaltının ürünü olduğunu söylemek ayrıca yanlış olacaktır. Her rüya bir sırdır. Bu sırrı mealler ile çözebilirsiniz. Mealler, alimlerin yorumları ve psikolojiik bakış açısı bütünlük arz eder! Peki rüyada ayakkabı görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir

Rüyada Yavru Kedi Görmek | Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder

Rüyada Hamile Kadın Görmek | Rüyada Hamile Kadın Görmek Nedir

Rüyada Kendini Hamile Görmek | Rüyada Erkek Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Abdest Almak | Rüyada Su ile Abdest Almak Ne Demek