Rüyada Domates Görmek | Rüyada Çürük Domates Almak Ne Anlama Gelir |

Rüyada Domates Görmek | Rüyada Çürük Domates Almak Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Domates Görmek | Rüyada Çürük Domates Almak Ne Anlama Gelir
18 Şubat 2021
1.098 okunma
Rüyada Domates Görmek | Rüyada Çürük Domates Almak Ne Anlama Gelir

Rüyada görülen domatesin birden çok anlamı vardır. Bu konuda İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada domates görmek, eğer tüm detaylarıyla söz konusu ise o şahıs ilerleyen dönemlerde nasıl şeylerle karşı karşıya kalacağını da bilir. Bazı alimlere göre ise rüyada domates o şahsın geçim sıkıntısı yaşayacağına delalettir. Aynı zamanda rüyada domates esenlik anlamını da taşımaktadır. Domatesin rüyada nasıl görüldüğü çok büyük bir önem taşır. Siyah bir domates genellikle olumsuz şeylerin ortaya çıkacağına yorumlanır. Rüya sahibinin kötü şeylerle karşı karşıya kalacağının açık bir göstergesidir.

Rüyada Çürük Domates Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada çürük domates almak, bunu görmüş olan kişi için bir nevi uyarı niteliğindedir. Çünkü rüyada çürük domates almak, insanın çevresinde bulunan şahıslardan bir ya da birkaç tanesinin rüya sahibi hakkında kötü şeyle söyleyeceği, bunu açık bir biçimde yapacağına dair genel bir yorum söz konusudur. Rüyada domates ayrıca, rüyayı gören kişi hakkında hiçbir doğruluk payı olmayan haberlerin yayılacağı gibi bir değerlendirmeyi de beraberinde getirmektedir. Rüyada domates ve bunun çürümüş olduğunu fark etmek, böylelikle bir ikaz niteliği taşımaktadır.

Rüyada Domates Konservesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada domates konservesi görmek, haber almak demektir. Belki de çok uzun senelerden beri görüşülmemiş olan kişiyle yeniden görüşmek anlamını taşıdığı birçok önemli alim tarafından ifade edilmiştir. Bunun yanı sıra rüyada domates konservesi görmek aynı zamanda daha önceden yaşanmış olan ve artık unutulmuş bir şeyin yeniden ortaya çıkması, canlanması ya da vuku bulması şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada domates bu yüzden söz konusu domates konservesi olduğunda iki anlamıyla öne çıkmaktadır.

Rüyada Domates Diktiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada domates diktiğini görmek son derece olumlu olan şeylere işaret etmektedir. Bunların başında ise yatırım yapmak gelmektedir. Rüyada domates diktiğini görmek çok sayıda önemli alim tarafından geleceğe dönük olarak bir işe girileceği, bir şeylerin alınacağı gibi değişik anlamları taşımaktadır. Rüyada domates aynı zamanda para biriktirmek de demektir. Bunun yanı sıra gelecek planlarının, rüyayı görmüş olan kişi tarafından gerçekleştirileceği yorumu da söz konusudur. Rüyada domates bu noktada pozitif yönde manalandırılmaktadır.

Rüyada Dilimlenmiş Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dilimlenmiş domates görmek, hem alimler hem de uzmanlar tarafından şu şekilde değerlendirilmektedir;

 • Rüyada dilimlenmiş domates görmek, yakın gelecek içinde çok sayıda mal ve mülkün sahibi olunacağına işarettir.
 • Rüyada domates kişinin iş konusunda başarılı olduğunu göstermektedir.
 • Rüyada domates aynı zamanda hayat standartların yükselmesi demektir.
 • Rüyada domates genel olarak son derece sorunsuz, dert ev tasadan uzak olan bir yaşam demektir
 • Rüyada domates bunun dilimlenmiş haline şahit olmak, mal varlığının artması biçiminde de yorumlanmaktadır.
Rüyada Ezilmiş Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ezilmiş domates diğer yorumların aksine genel olarak olumsuzdur. Rüyada ezilmiş domates , alimler tarafından harama delalet  şeklinde tanımlanmıştır. Rüyada domates bundan dolayı pek hayra alamet değildir. O şahsın eline çok yüksek bir miktarlı paranın geçeceğini, fakat bunun gayri meşru yollardan sağlanacağı yorumu yapılmıştır.

Dinimiz açısından bu durum haram olarak kabul edildiği için buna sahip olan rüya sahibi, rahat yüzü görmeyecektir. Yorumlara göre ezilmiş domates görmek aynı zamanda haksız mal edinimi şeklinde de değerlendirilir. Böyle bir rüyayı görmüş olan kişilerin, gündelik yaşamlarındaki kazançlarını ve bunu elde etme yollarını gözden geçirmeleri çok büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Kırmızı Domates Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırmızı domates yemek farklı anlamlarıyla öne çıkan bir durumdur. Şu tip yorumlar alimler tarafından yapılmıştır;


 • Rüyada kırmızı domates yemek, eğer ilgili sebze mevsiminde tüketiliyorsa, o şahsın hem sosyal hem de iş hayatı içinde çok başarılı bir dönem geçireceğine inanılmaktadır.
 • Rüyada domates ticarette ve meslekte iyi sonuçlar almak demektir.
 • Aynı zamanda ikili ilişkilerin çok verimli geçeceğine dair bir yorum da beraberinde gelmektedir.
 • Rüyada kırmızı domates yemek bazı alimlere göre ise çok yüksek miktarlı paraların kazanılması, bunun sonrasında bereket ve bolluğun gelmesi anlamını da taşımaktadır.
 • Rüyada domates ve ardından kırmızı olan domatesi yemek mevsimi haricinde olursa bunun anlamı değişir. O şahsın iş yaşamında büyük problemlerle karşı karşıya kalacağını ifade eden alimler mevcuttur.
 • Bunun sonrasında çok sıkıntılı bir döneme girilecektir.
 • Rüyada domates, görüldüğü üzere iki anlamıyla öne çıkmaktadır.
Rüyada Yeşil Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil domates görmek şöyle anlamlarıyla dikkat çekmektedir;

 • Rüyada yeşil domates , ilahi anlamda kişinin birçok iyi işe imza atacağının müjdelenmesi şeklinde değerlendirilmektedir. Yani rüya sahibi hayır işleriyle meşgul olacaktır.
 • Rüyada domates ve bunun yeşil olduğunu fark etmek, kazanç ve gelir anlamını da taşımaktadır. Para sahibi olunacaktır.
 • Aynı zamanda bunu sadece bir sevap olarak değerlendirmiş olan alimler mevcuttur. Rüyada domates bu anlamda insanın sevap getirecek değişik işlere yöneleceği şeklinde yorumlanıyor.
 • Rüyada domates dünyevi işleri bir kenara atmak, artık manevi ve dini işlere yönelmek olarak da değerlendirilmektedir. Yani rüyasında yeşil bir domates gören insan, elini eteğini dünyadan çeker ve kendisini dine adar. Yeşil rengin dinimiz İslam tarafından kutsal olduğu gerçeği üzerinden alimler böyle bir yorum yapmışlardır.
Rüyada Pişmiş Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada pişmiş domates anlamları şöyledir;

 • Rüyada pişmiş domates mal sahibi olunacağına delalet etmektedir.
 • Aynı zamanda bu rüyayı görenlerin çok büyük bir saygınlığa kavuşacaklarını ifade etmiş olan büyük alimler vardır.
 • Rüyada domates olumsuz olarak da yorumlanır. Çünkü bazı hocalar bunu; hile olarak değerlendirmektedir.
 • Yani yasal özelliği bulunmayan yollar üzerinden para kazanmak olarak tanımlarlar.
 • Rüyada domates bu haliyle kişi için olumsuzdur.
Rüyada Domates Doğradığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada domates doğradığını görülmesi; birçok farklı durumda olduğu gibi hem olumsuz hem de olumlu bir biçimde yorumlanıyor. Rüyada domates doğradığını görmek; bazı alimlere göre kişinin iyi ve hayırlı olarak tanımlanmış olan bazı işleri yapması şeklinde değerlendirilir. Özellikle yardım etmek, ihtiyaç sahibi kişilere para vermek veya onların ihtiyaçlarını karşılamak şeklinde rüyanın yorumu yapılmaktadır.

Rüyada domates ve bunu doğramak, aynı zamanda insanın gündelik yaşamı içinde birtakım yanlışları yapacağı şeklinde de değerlendirilmektedir. Eğer bu şahıs bir ticaret erbabı ise maddi anlamda birtakım kayıplar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı kişinin mutlaka dikkatli olması gerekmektedir. Rüyada domates görmek, böylelikle insan için bir ikaz niteliği taşımaktadır.

Rüyada Kırmızı Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırmızı domates olumluya yorulur. Birçok alim bu konuda çok hayırlı olan yorumlar yapmıştır. Rüyada kırmızı domates, genellikle çok değerli olan birtakım ziynet eşyaları şeklinde değerlendirilmiştir. Buna göre kişi böyle bir rüyanın ardından altın ya da bunun gibi çok değerli madenlerden yapılmış olan ziynet eşyası satın alacaktır. Rüyada domates, bunun hem dolgun hem de çok kırmızı olduğunu fark etmek insan için işlerinin iyi bir düzene oturması anlamını da taşımaktadır. Bunu yiyen kişilerin ise çok kısa bir süre içinde yüksek miktara sahip bir parayı elde edecekleri, daha farklı bir yorum olarak dikkat çekmektedir. Peki rüyada araba kullanmak ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Elma Görmek | Rüyada Yeşil Elma Görmek

Rüyada Diş Görmek | Rüyada Çürük Diş Görmek

Rüyada Elma Yemek | Rüyada Yeşil Elma Yemek

Rüyada Kurbağa Görmek | Rüyada Kurbağa Eti Görmek

Rüyada Araba Kullanmak | Rüyada Hızlı Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir