Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek | Rüya Tabirleri

Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek

Anasayfa > Genel > Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek
25 Ocak 2021
431 okunma
Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek

Rüyada ev görmek genel olarak hayırlı anlamlar içerir. Rüyalarda görülmekte olan ev sembolü; huzur ve bereket anlamına gelir. Rüyada ev görmek rüyayı gören kişinin gördüğü yere, evin şekline, günün vaktine, mevsimine göre değişkenlikler gösterecek olsa da genel olarak iyi anlamlara işaret eder. Bunun yanı sıra, rüyasında ev gören kimse sıkıntılarından ve de borçlarından kurtulacak ve kısa süre içerisinde refaha kavuşacaktır. Rüyada ev görmek, bazı detaylar doğrultusunda farklılıklar gösterebilir.

Rüyada Yeni Ev Görmek

Rüyada ev görmek rüyayı gören kişinin yaşadığı sorunların üstesinden geleceğine ve çok kısa bir süre içerisinde mutluluğa kavuşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi rüyada ev görmek ya da yeni ev görmesinin hemen ardından bereket ve huzur dolu bir döneme girecektir. Rüyasında yeni, sıfır bir ev gören kimse ise hayatında hiç beklemediği bir anda ciddi anlamda rahatlıklar, bolluk ve bereket yaşayacaktır. Rüyasında yeni evin anahtarını eline alan rüya sahibi, çalıştığı iş yerine terfi alacak ve geliri de bu doğrultuda yükselecektir. Rüyasında yeni eve sahip olduğunu gören kimse kısa bir süre içerisinde mutlu bir hayata adım atacak ve geçmişteki dertlerini geride bırakacaktır.

Rüyada Ev Satın Almak

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyada ev görmek çok güzel anlamlara sahip olmakla beraber rüyasında ev satın aldığını gören kimse de mutlu bir hayat adım atacaktır. Rüya sahibi, rüyasında ev satın aldığını görüyorsa, bu durum rüya sahibinin kötü günleri geride bırakacağına ve de artık yüzünün güleceğine işaret eder. Rüyada ev satın almak; huzur ve refah dolu bir hayata delalet eder. Rüya sahibi, geçmişte ne yaşamış olursa olsun bu rüyayı görmesinin ardından geçmişin bütün kötü izlerini geride bırakacak ve de kendisi için kusursuz bir hayata adım atacaktır. Bunun yanı sıra bazı rüya yorumcuları, rüyada ev satın almak rüyasını bir yerden gelecek olan mirasa ya da mal paylaşımına yorar.

Rüyada Eski Ev Görmek

Rüyada ev görmek son derece iyi anlamlara, güzel haberlere işaret ederken; rüyasında eski ev gören kimse için durumlar tam anlamıyla tersine döner. Rüya sahibi rüyasında eski bir ev gördüğü zaman, kendisi ve çevresindeki insanlar için onları derinden yaralayacak olan haberler alacak anlamına gelir. Rüyasında eski ev gören kimse cahil, kendini bilmez insanlar ile muhatap olacak anlamına gelir. Rüyada ev görmek güzel anlamlar içerse de evin durumuna göre bu anlamlar farklılık gösterebilir.

Rüyada Büyük Ev Görmek

Rüyada ev görmek rüyayı gören kişi için hayırlı haberlere delalet eder. Rüya sahibinin rüyada büyük ev görmesi genel olarak kişinin iş hayatına yorulur. Rüyasında büyük ve geniş bir ev gören rüya sahibi iş hayatında güzel projelere imza atacak ve bu doğrultuda çok güzel sonuçlar elde edecektir. Rüyayı gören kişi rüyasında büyük ve geniş bir ev görürse çalıştığı işte üstlerinin dikkatini çekecek ve de terfi alacak anlamına gelir. Bazı rüya tabircileri tarafından rüyasında geniş bir ev gören rüya sahibi, çocuk sahibi olmak istiyor fakat olamıyorsa, hayırla gelecek olan bir evlada işaret eder.


Rüyada Evin Yağdığını Görmek

Rüyada ev görmek genel olarak rüyayı gören kişinin refaha kavuşacağı anlamına gelir. Fakat rüyasında evinin yandığını gören rüya sahibi için durumlar biraz daha farklı olur. Rüya sahibi rüyasında evinin yandığını görürse, bu durum rüya sahibinin mal, mülk kaybı yaşayacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin evinin yandığını görmesi mal kaybı yaşayacağına ve kötü bir döneme gireceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi bu dönemde yakınları, dostları tarafından da üzücü olan darbeler alır. Rüyada ev görmek iyi anlamlara sahip olup bazı durumlara göre farklı anlam içerikleri ile karşımıza çıkar.

Rüyada Ev Boyadığını Görmek

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyada ev görmek, huzur ve bereket dolu bir döneme işaret eder. Rüyasında evini boyadığını gören kimse, hayatında farklı bir aşamaya gelir ve bu aşamada yakınları tarafından alacağı tavsiyelere, yeniliklere kulak asmalıdır. Rüya sahibi, aile üyeleri tarafından ya da eşler tarafından verilecek olan tavsiyelere uyması halinde, yeniliklerle dolu farklı bir döneme geçiş yapar. Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Bunun yanı sıra rüyasında ev boyadığını gören kimse yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da yeni bir dost edinebilir.

Rüyada Taşınmak

Rüyada ev görmek evin ve zamanın durumuna göre farklı anlamlar içerir. Rüyasında evini taşıdığını gören kimse, kısa bir süre içerisinde bulunduğu ortamdan da taşınacak olabilir ya da iş ortamından uzaklaşacağı anlamına gelir. Rüyada ev görmek gibi evin taşındığını görmek de iyi haberlere işaret eder. Rüyasında evin taşındığını gören rüya sahibi, hayırsever bir insanla karşılaşacak ve o insandan çok güzel bir yardım alacaktır. Bazı rüya tabircileri, rüyasında taşındığını gören kimsenin, birilerine yapacak olduğu hayır sonucu alacağı dualar olarak ifade eder.

Rüyada Evin Altında Tüneller Görmek

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyasında ev gören kimse hayırlı haberler alır. Rüya sahibi, rüyasında ev içerisinden geçen tüneller görmesi halinde bir süre evinden uzaklaşacağı anlamına gelir. Rüyasında evin içinde gizli geçitler gören kimse, iş durumundan dolayı yoğun bir döneme girer ve çevresindeki insanlara yeterli vakit ayıramaz. Bunun yanı sıra rüya sahibi rüyasında evde gizli tüneller görmesi halinde, hane içerisinde söylenen bazı yalanların ortaya çıkacağına ve bu sebepten dolayı da ciddi tartışmalar ortaya çıkacağına işaret eder.

Rüyada Yıkılan Ev Görmek

Rüyada ev görmek çoğunlukla hayırlı anlamlara işaret etse de bazı rüya detaylarına göre anlamlar da değişkenlik gösterir. Rüya sahibi rüyada yıkılan bir ev görmesi halinde elinde olanlarla mutlu olmalı aksi takdirde elinde olanları da kaybedebileceği anlamına gelir. Rüyada ev görmek iyi bir anlam içermesine rağmen, yıkılan ev gören rüya sahibi hayatında alacağı kararlarda ve de yapacağı eylemlerde son derece dikkatli olmalı. Aksi takdirde, rüya sahibi yapacağı bazı hareketlerden dolayı hem zarar görebilir hem de üzülebilir. Bunun yanı sıra, rüyasında evinin yıkıldığını gören kimse aile içerisinde tartışmalar ve sıkıntılar yaşar.

Rüyada Ev Temizlendiğini Görmek

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüya sahibinin rüyasında ev temizlediğini görmesi, hayatında kötü niyete sahip ve de kindar insanlar olacağına ve de onlara dikkat etmesi gerekeceğine delalet eder. Rüya sahibinin rüyada ev temizlediğini görmesi halinde hayatında var olan kötü alışkanlıklar bırakacağı ve sağlıklı bir döneme gireceği anlamına gelir.

Rüyada Küçük Ev Görmek

Rüyada ev görmek ya da küçük ev görmek hayırlı anlamlar içerir. Rüyasında küçük ev gören kimse hedeflerine yavaş yavaş ulaşacaktır. Elindekilerle yetinmeyi bilen bir kimse bu davranışından dolayı huzur dolu bir döneme girecektir.

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Cafer-i Sadık (r.a.) buyuruyor ki; rüyada ev görmek, şu cihetlere yorumlanır: Zevceye işaretle, zevçe işaretle, zenginliğe işaretle, emniyete, güvenliğe işaretle, refah-ı maişet işaretle, mala işaretle ve büyük memuriyet gibi cihetlere yorumlanır. Peki rüyada incir görmek ne anlama gelir?