Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek | Rüya Tabirleri

Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek

Anasayfa > Genel > Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek
25 Ocak 2021
551 okunma
Rüyada Ev Görmek | Rüyada Yeni Ev Görmek

Rüyada ev görmek genel olarak hayırlı anlamlar içerir. Rüyalarda görülmekte olan ev sembolü; huzur ve bereket anlamına gelir. Rüyada ev görmek rüyayı gören kişinin gördüğü yere, evin şekline, günün vaktine, mevsimine göre değişkenlikler gösterecek olsa da genel olarak iyi anlamlara işaret eder. Bunun yanı sıra, rüyasında ev gören kimse sıkıntılarından ve de borçlarından kurtulacak ve kısa süre içerisinde refaha kavuşacaktır. Rüyada ev görmek, bazı detaylar doğrultusunda farklılıklar gösterebilir.

Rüyada Yeni Ev Görmek

Kişinin yaşadığı sorunların üstesinden geleceğine ve çok kısa bir süre içerisinde mutluluğa kavuşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi rüyada ev görmek ya da yeni ev görmesinin hemen ardından bereket ve huzur dolu bir döneme girecektir. Sıfır bir ev gören kimse ise hayatında hiç beklemediği bir anda ciddi anlamda rahatlıklar, bolluk ve bereket yaşayacaktır. Rüyasında yeni evin anahtarını eline alan rüya sahibi, çalıştığı iş yerine terfi alacak ve geliri de bu doğrultuda yükselecektir. Rüyasında yeni eve sahip olduğunu gören kimse kısa bir süre içerisinde mutlu bir hayata adım atacak ve geçmişteki dertlerini geride bırakacaktır.

Rüyada Ev Satın Almak

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyasında ev satın aldığını gören kimse de mutlu bir hayat adım atacaktır. Rüya sahibi, rüyasında ev satın aldığını görüyorsa, bu durum rüya sahibinin kötü günleri geride bırakacağına ve de artık yüzünün güleceğine işaret eder. Rüyada ev satın almak; huzur ve refah dolu bir hayata delalet eder. Rüya sahibi, geçmişte ne yaşamış olursa olsun bu rüyayı görmesinin ardından geçmişin bütün kötü izlerini geride bırakacak ve de kendisi için kusursuz bir hayata adım atacaktır. Bunun yanı sıra bazı rüya yorumcuları, rüyada ev satın almak rüyasını bir yerden gelecek olan mirasa ya da mal paylaşımına yorar.

Rüyada Eski Ev Görmek

Güzel haberlere işaret ederken; rüyasında eski ev gören kimse için durumlar tam anlamıyla tersine döner. Rüya sahibi rüyasında eski bir ev gördüğü zaman, kendisi ve çevresindeki insanlar için onları derinden yaralayacak olan haberler alacak anlamına gelir. Rüyasında eski ev gören kimse cahil, kendini bilmez insanlar ile muhatap olacak anlamına gelir. Rüyada ev görmek güzel anlamlar içerse de evin durumuna göre bu anlamlar farklılık gösterebilir.

Rüyada Büyük Ev Görmek

Rüyayı gören kişi için hayırlı haberlere delalet eder. Rüya sahibinin rüyada büyük ev görmesi genel olarak kişinin iş hayatına yorulur. İş hayatında güzel projelere imza atacak ve bu doğrultuda çok güzel sonuçlar elde edecektir. Rüyayı gören kişi bir çalıştığı işte üstlerinin dikkatini çekecek ve de terfi alacak anlamına gelir. Rüyasında geniş bir ev gören rüya sahibi, çocuk sahibi olmak istiyor fakat olamıyorsa, hayırla gelecek olan bir evlada işaret eder.


Rüyada Evin Yağdığını Görmek

Rüyada ev görmek genel olarak rüyayı gören kişinin refaha kavuşacağı anlamına gelir. Fakat rüyasında evinin yandığını gören rüya sahibi için durumlar biraz daha farklı olur. Rüya sahibinin mal, mülk kaybı yaşayacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin evinin yandığını görmesi mal kaybı yaşayacağına ve kötü bir döneme gireceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi bu dönemde yakınları, dostları tarafından da üzücü olan darbeler alır. Rüyada ev görmek bazı durumlara göre farklı anlam içerikleri ile karşımıza çıkar.

Rüyada Ev Boyadığını Görmek

Huzur ve bereket dolu bir döneme işaret eder. Hayatında farklı bir aşamaya gelir ve bu aşamada yakınları tarafından alacağı tavsiyelere, yeniliklere kulak asmalıdır. Rüya sahibi eşler tarafından verilen tavsiyelere uyması halinde, yeniliklerle dolu farklı bir döneme geçiş yapar. Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Bunun yanı sıra ev boyadığını gören kimse yeni bir ilişkiye başlar ya da yeni bir dost edinir.

Rüyada Taşınmak

Rüyada ev görmek evin ve zamanın durumuna göre farklı anlamlar içerir. Kısa bir süre içerisinde bulunduğu ortamdan da taşınan ya da iş ortamından uzaklaşacağı anlamına gelir. Rüyada ev görmek gibi evin taşındığını görmek de iyi haberlere işaret eder. Hayırsever bir insanla karşılaşacak ve o insandan çok güzel bir yardım alacaktır. Birilerine yapacak olduğu hayır sonucu alacağı dualar olarak ifade eder.

Rüyada Evin Altında Tüneller Görmek

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyasında ev gören kimse hayırlı haberler alır. Rüya sahibi, rüyasında ev içerisinden geçen tüneller görmesi halinde bir süre evinden uzaklaşacağı anlamına gelir. İş durumundan dolayı yoğun bir döneme girer ve çevresindeki insanlara yeterli vakit ayıramaz. Bunun yanı sıra rüya sahibi bazı yalanların ortaya çıkacağına işaret eder.

Rüyada Yıkılan Ev Görmek

Rüyada ev görmek rüya detaylarına göre anlamlar da değişkenlik gösterir. Elinde olanlarla mutlu olmalı aksi takdirde elinde olanları da kaybedebileceği anlamına gelir. Hayatında alacağı kararlarda ve de yapacağı eylemlerde son derece dikkatli olmalı. Aksi takdirde, rüya sahibi yapacağı bazı hareketlerden dolayı hem zarar görebilir hem de üzülebilir. Bunun yanı sıra, rüyasında evinin yıkıldığını gören kimse aile içerisinde tartışmalar ve sıkıntılar yaşar.

Rüyada Ev Temizlendiğini Görmek

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Hayatında kötü niyete sahip insanlara dikkat etmesi gerekeceğine delalet eder. Ev temizlediğini görmesi halinde hayatında var olan kötü alışkanlıklar bırakacağı  bir döneme gireceği anlamına gelir.

Rüyada Küçük Ev Görmek

Rüyada ev görmek ya da küçük ev görmek hayırlı anlamlar içerir. Rüyasında küçük ev gören kimse hedeflerine yavaş yavaş ulaşacaktır. Elindekilerle yetinmeyi bilen bir kimse bu davranışından dolayı huzur dolu bir döneme girecektir.

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Cafer-i Sadık (r.a.) buyuruyor ki; rüyada ev görmek, şu cihetlere yorumlanır: refah-ı maişet işaretle, mala işaretle ve büyük memuriyet gibi cihetlere yorumlanır. Peki rüyada incir görmek ne anlama gelir?