Rüyada İncir Görmek | Rüyada İncir Ağacı Üzerinden İncir Toplamak | Rüya Tabirleri

Rüyada İncir Görmek | Rüyada İncir Ağacı Üzerinden İncir Toplamak

Anasayfa > Genel > Rüyada İncir Görmek | Rüyada İncir Ağacı Üzerinden İncir Toplamak
24 Ocak 2021
571 okunma
Rüyada İncir Görmek | Rüyada İncir Ağacı Üzerinden İncir Toplamak

Rüyada incir görmek rüya sahibi için hayırlı bir şekilde yorumlanır. Genel anlamda bereket, rızk ve de şans olarak yorumlanır.

Rüya sahibinin rüyada incir görmesi daha çok maddi ve de manevi olayları delalet eder. Ancak rüyada görülen incir her zaman olumlu yönlere ayrılmaksızın bazı zamanlar olumsuz faktörlere ayrılır. Kişinin rüyasında gördüğü incir; bolluğu bereketi hayırlı yollar ile kazanacağı parayı işaret etmektedir. Fakat görülen bazı incir rüyaları için bazı rüya tabircileri olumsuz yorumda bulunmuşlardır. İbn-i Sirin (r.a) mevsimin de incir yemek iyiye mevsim dışında yemek kötüye delalettir. Bir kimsenin rüyasında incir topladığını veya bir başkasını kendisine incir verdiğini görmesi o kimsenin sonradan pişman olacağı bir iş yapacağı ve şikayet edeceği anlamına gelmektedir.

Bir diğer alim İmamı Nablusi (r.a) Mevsiminde yeşil ve lezzetli incir  tabirine göre ki; rüyada görülen incir yemin etmeye, eğer görülen incir siyah ise rüya sahibi kişinin yalan yere yemin yere yemin ettiğine işarettir. Bazen de incir görmek uğursuzluğa sıkıntı ve üzüntüye işarettir.

Rüyada incir yemek yemek hayra yorulur. Rüyada incir gördüğünü gören rüya sahibi hayatında olumlu veya olumsuz birçok anlam içermektedir. Fakat rüyada incir görmek kişinin hayatında birçok iyi veya kötü olayların başına geleceğine veya gördüğü rüya tabirine göre değişik birçok anlam taşımakta olduğunu ifade etmektedir. Aynı zamanda rüyada incir görmek iyi haberlerin geleceğine; iş sektöründe kıdem, aileye hayırlı evlat veya hayırlı kısmet anlamlarını taşımaktadır.

Fakat mevsiminde görülen incir rüyası iyi, hayırlı anlamlar yorulur. Kısaca; mevsiminde görülen incir rüyası hayırlı kısmet, bereketli kazanç anlamına gelmektedir. Yalnız mevsim dışı görülen bu rüya çok fazla olumlu karşılanmamakta ve hayırsız anlamda yorulmaktadır. Yine de rüyada incir görmek rüyanın görüldüğü mevsime, duruma, pozisyona göre değişir. Genelde iyi bir anlam içerse de duruma göre olumsuz ve sizleri zor duruma sokacak anlamlarda içerir.

Rüyada İncir Ağacı Üzerinden İncir Toplamak

Rüyada incir görmek bolluk ve bereket anlamına gelir. Rüyada incir görmek ya da rüyada incir ağacı üzerinden incir topladığını görmek daha önce bir konuda yapılmış olan yatırımın üzerinden kazanılacak olan kara yorulur. Söz konusu olan sadece maddi anlamda değil aynı zamanda manevi anlamda da olabilir. Rüyayı gören kişi gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatında çok kısa bir süre içerisinde oldukça başarılı çalışmalar yapar. Rüya yorumcuları tarafından yapılmakta olan yorumlar doğrultusunda rüyada incir görmek aynı zamanda miras ya da birisi tarafından sizlere verilecek olan manevi değer anlamına da gelir. Rüyayı görmekte olan kişinin ya da rüyayı gören kişinin yakın çevresinden birinin çok kısa bir süre içerisinde büyük bir mirasa kavuşacağı anlamına gelir. Bunun yanı sıra rüyada incir toplamak rüyayı gören kişinin çok yakın bir zamanda yapmış oldukları iyiliklerin karşılığını alacağına işaret eder.


Rüyada İncir Yemek ya da Toplamak

Rüyada incir görmek yemek ya da toplamak kişinin maddi açıdan zenginleşmesi, bolluk ve bereket görmesi anlamına taşımaktadır. Rüya sahibinin eline geçeceği ve bu açıdan zenginleşeceği anlamını taşımaktadır. Rüyada incir görmek rüyayı göreceği kişi eline geçeceği belli bir kazanç ile yüksek gelirli işlere el atacağı ve bu gelirler sonucu yüksek gelirli kazanç elde edeceğine işaret etmektedir. Zamanı geldiğinde ise bu rüya sahibi için hayırlı evlada haberidir. Kuran-ı kerimde ismi geçen meyve incirdir. Gündelik hayatımızda bolluk ve bereket temsili olan incir rüya tabirlerinde de bazı alimler tarafında olumlu yorumlanmaktadır. Fakat bazı yorumcular rüyada incir görmek tabiri için yapılacak olan veya yapılmış olan bazı konular için pişman olmak veya olacağı anlamına gelmekte, bir diğer yandan ise rüyada görülen incirin kurtlu çıkması o rüyanın tez zamanda kötü haber getireceğine veya belli bir birikimin elden çıkacağına delalet edilmektedir. Kuran-ı kerimde olumlu bir izlenim bırakan incir, gündelik hayatımızda da gördüğümüz rüyalar tabirinde olumlu etkiler bırakmaktadır. Rüyada incir görmek oluşma mevsiminden önce görülen rüyalar gerçek hayatta aksine kötü haberi, tez zamanda ayrılığı simgelemektedir.

Rüyada Bir Başkasının İncir Ağacından İncir Topladığını Görmek

Rüyada bir başkasının incir ağacından incir topladığını görmek aile dışında bulunan bir kimseden alacağı veya vereceği parayı işaret eder. Rüyada incir görmek, rüya sahibinin gördüğü bu rüya kişinin maddi ve manevi açıdan zenginleşeceğine işaret etmektedir. Rüyada incir görmek Maddi olarak bir aile büyüğünden alacağı para ile yapacağı işlere ve bu işler doğrultusunda yüksek gelirli işlere kalkışacağına işaret edilir.

Rüyada Bir başkasının Yerden İncir Topladığını Görmek

Rüyada bir başkasının yerden incir topladığını görmek o kişinin geçmişinde yaşadığı kötü olayların artık son bulacağı ve huzura kavuşacağı delalet edilir. Rüyada incir görmek bu rüyayı gören kişi mevsiminden önce rüyasında incir görür ise o kişi için pek hayırlı sayılmaz. Çünkü mevsiminden önce rüyada incir görmek bazı alimler tarafından pek olumlu yorulmaz. Bu sebep ile rüyada gördüğümüz incir yer, mekan, kişi olarak sınırlandırılmamalı öncelik olarak hangi mevsimde görüldüğü dikkate alınmalıdır. Rüyada incir görmek eğer rüya sahibi inciri mevsiminde önce görür ise bu o kişinin başına gelecek güzel haberler işarettir. Rüyada incir görmek, konuya örnek vermek gerekirse; yüksek gelirli kazançlar, mevki olarak kıdem atlama, hayırlı evlat veya bebek müjdesi gibi birçok hayırlı ve güzel haberlere yorulur.

Rüyada incir görmek genel anlamda bolluk ve bereket anlamı içerir. Rüyada kuru incir görmek de yaş incir görmekle benzer anlam içerir. Rüyada incir görmek oldukça hayırlı bir rüyadır. Rüyasında kuru inciri gören rüya sahibi yakın zamanda mal varlığı artar ya da eline nakit bir para geçer. Bunun yanı sıra iş hayatında işleri açılır, işten elde ettiği kazanç yükselir ve de hane içerisinde rızkı artar.

Rüyada Kara İncir Görmek

Rüyada incir görmek rüyayı gören kişinin durumuna göre değişmekle birlikte genel olarak hayırlı haberlere, kazancın artacağına işaret eder. Rüya içerisinde görülen incirin rengi siyah ise rüyayı gören kişinin bir durumdan dolayı vicdan azabı çektiği ya da çekeceği anlamına gelir. Rüya sahibi eğer ki siyah renkte bir incir görürse çok yakın bir zamanda yapacağı büyük bir yanlıştan çok derin bir yara alabilir ya da vicdanı ile yargılanarak çok kötü günler yaşayabilir. Rüyada incir görmek genel olarak güzel anlamlar içerse de görülen siyah incir pek hayra yorulmaz.

Rüyada İncir Reçeli Yediğini Görmek 

Rüya sahibinin rüyada incir reçeli yediğini görmesi tıpkı rüyada incir görmek gibi hayırlı bir anlam içerir. Rüyada incir görmek, dünyada mutlu olmaya, dünya nimetlerinden faydalanmaya ve de alınacak güzel bir habere yorulur.

Toplum tarafından rüyada incir görmek için yapılan yorumlar;

  • Rüyada incir görmek hayırlı insanlara, salih kişilere, kolay yoldan kazanılan helal paraya işarettir. Lakin; mevsiminde görünmeyen incir uğursuzluk, mal kaybı olarak yorumlanır. Peki rüyada ev görmek ne anlama gelir?