Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek | Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Anasayfa > Genel > Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek
17 Ocak 2021
1.501 okunma
Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada saç kesmek farklı şekillerde yorumlanabilen bir rüyadır. Bu rüyanın anlamı rüyayı gören kişinin hangi durumda olduğu ve rüyanın nasıl görüldüğü gibi durumlara göre farklılık gösterebilir.

 • Rüya yorumu yapan kişiler rüyada saç kesmek ile ilgili görülen rüyaları hem hayra hem de şerre yorarlar.
 • Rüyada saç kesmek rüyanın görüldüğü yer ve şekle göre farklı şekilde yorumlanabilir.
 • Rüyayı hayra yorumlarsanız bu rüya yolculuk, kazanç ve başarıya işarettir.
 • Eğer rüyayı kötüye yorumlarsanız ise rüya sahibi kişinin aile ve iş hayatının bozulacağına ve maddi – manevi açıdan çöküntü yaşanacağına işaret eder.
 • Rüyada saç kesmek farklı şekillerde yorumlanabilir.
 • Rüyada saç kesmek, rüya sahibi kişinin saçını nasıl, ne zaman, nerede kestirdiğine göre rüyanın yorumlanması da farklı olur.
 • Bu rüya rüyayı gören kişinin nasıl gördüğüne bağlı olarak iyi ve kötü şekilde yorumlanabilir.
 • Rüyada saç kesmek bazı rüya yorumcularına göre rüyada saç kesmek yolculuk ve makam anlamlarına gelir.
 • Bu rüyayı gören kişi uzun ve oldukça hayırlı bir yolculuğa çıkar. Çıktığı bu yolculuktan yüksek kazançlar elde ederek döner.
 • Rüyada saç kesmek bazı yorumculara göre makam anlamı taşır.
 • Bu yorumculara göre rüya sahibi kişi kendi hırsı ve azmi ile yüksek makamlara ulaşır ve burada yaptığı işler ile olumlu olarak adından söz ettirmeye başlar.
 • Rüyada saç kesmek yorumculara göre farklı şekilde yorumlanmıştır.
 • Bazı rüya tabircileri rüyada saç kesmek ile ilgili olarak görülen rüyaları iş ve aile hayatındaki olumsuz gelişmeler olarak yorumlar.
 • Bu rüyayı gören kişinin kendi iş hayatında bazı gerilemeler ve maddi kayıplar olur.

Bu dönem içerisinde rüya sahibi kişinin şansı ve kısmeti kapanacaktır. İmamı Gazali (r.a) rüyada saç kesmek rüyanın nasıl görüldüğüne göre farklı anlamlara gelebilir bu nedenle de farklı şekillerde yorumlanabilir.

Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada kendi saçını kesmek aksilik olarak yorumlanır. Rüyada saç kesmek ile ilgili görülen rüyalar arasında en sık görülen rüyalardan bir tanesi de kişinin kendi saçını kestiğini gördüğü rüyadır.

Rüyada kendi saçını kendi kesen kişi için bu rüya mekan değişikliği olarak da yorumlanır. Rüyada saç kesmek iş hayatında karşınıza çıkması muhtemel aksiliklere de işaret eder.

Rüya sahibi ticaret ile ilgilenen bir kimse ise yaşayacağı aksilikler sonucunda yaşayacağı maddi kayıplara delalet eder. Rüyada kendi saçını kesmek ani bir tayin ya da yeni bir iş teklifi olarak da yorumlanır.

Bu rüyayı gören kimsenin iş yerindeki rakiplerinin gerisinde kalacağı anlamına gelir. Rüyada saç kesmek farklı şekillerde yorumlanır. Bu rüya için oldukça zengin yorumlar oluşturulmuştur.

Rüyada saç kesmek farklı olarak yorumlanır. Rüyada kendi saçını kesmek rüya sahibi kişinin bazı olumsuzluklar yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Kuaföre Saç Kestirmek

Rüyada saç kestirmek farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada kuaföre saç kestirmek ise rüyayı gören kişinin etrafındaki kişiler tarafından saçının beğenilip beğenilmemesine göre yorumu da değişir.


 • Rüyada saç kestirmek veya rüyada kuaföre saç kestirmek farklı şekillerde yorumlanan rüyalardır. Rüyada kuaföre saç kestirdiğini gören bir kişi kestirdiği saçı beğenirse gerçek hayatında uzun süredir beklediği müjdeli bir habere kavuşur.
 • Bu rüyayı gören ve rüyada saçları beğenilen kişi hayatında yaşadığı sıkıntılardan kolay şekilde kurtulacağına delalet eder. Bu rüya sahibi kısa süre içerisinde huzur ve mutluluğu bulacaktır.
 • Rüyada saç kesmek, rüyada kuaföre saç kestirmek ve bu saçın beğenilmemesi ise yine farklı bir anlam taşır. Rüyada kesilen saçın beğenilmemesi sıkıntı ve keder olarak yorumlanmıştır.
 • Bu rüyanın sahibi üzüntülü ve sıkıntılı bir sürece girecek ve bu dönem içerisinde maddi kayıplar yaşayacağı şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada saç kestirmek rüya sahibinin hayatında değişime duyduğu ihtiyacı simgeler. Rüya sahibi kişi hayatının monotonluğundan sıkılmış ve yenilik peşindedir. Rüyada saç kestirmek rüya yorumcuları tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır.

Bu rüya rüyayı gören kişinin nasıl gördüğü ve ne şekilde gördüğüne göre farklı anlamlarda yorumlanır. Rüyada kuaföre saç kestirmek kesilen saçın rüya sahibi kişi tarafından beğenilip beğenilmemesine göre farklılık gösterir. İmamı Nablusi (r.a) rüya her alim ve rüya yorumcusu tarafından farklı şekilde yorumlanmıştır.

Rüyada Başkasının Saçını Kesmek

Rüyada bir başkasının saçını kestiğini gören kişi çevresindeki kişinim hayatına fazla dahil oluyor anlamına gelir. hayatına dahil olunan kişi bunu rüya sahibine söyleyemiyor ancak bu durumdan rahatsızlık duyuyor şeklinde yorumlanır.

Rüyada başkasının saçını kesmek para anlamına da gelir. Bazı rüya yorumcuları rüyada saç kesmek ile ilgili görülen rüyaları rüya sahibinin yakın zaman içerisinde sahip olacağı mal varlığı olarak yorumlamıştır.

Rüyada başkasının saçını kesmek rüyayı gören kişinin saçı nasıl kestiği, ne kadar kestiği gibi durumlara göre rüyanın yorumu değişiklik gösterir. Rüyada başkasının saçını kestiğini gören bir kişi uzun süredir beklediği haberi alacağı yönünde de yorumlanmıştır.

Rüyaların yorumları alimlere göre farklılık gösterir. Rüyada saç kesmek bazı alimler tarafından hayırlı şekilde bazı alimler tarafından ise şer şekilde yorumlanmıştır.

Rüyada başkasının saçını kestiğini gören bir kimsenin iş hayatına yağacağı büyük bir atılım olarak da yorumlanır. Bu rüya sahibi maddi ve manevi açıdan kazanç elde eder.

Rüya sahibinin girişimci bir ruha sahip olduğu ve bu ruh sayesinde işlerinde başarı elde ederek adını iyi anlamda duyuracağı anlamında yorumlanır. Rüyada başkasının saçını kesmek farklı olarak yorumlanır.

Rüyada başkasının saçını ne ile kesildiğinin de rüyanın yorumlanabilmesi için oldukça büyük önemi vardır. Rüyada bıçakla saç kesmek ile makasla saç kesmek arasında oldukça büyük bir fark vardır. Rüyanın anlamı saçın kesilmesinde kullanılan alet ile de değişir.

Rüyada Kesilen Saçları Yere Atmak

Rüyada kesilen saçları yere atmak kişinin eline geçen parayı tutarsız harcaması olarak yorumlanır. Rüyada saç kesmek ve rüyada kesilen saçları yere atmak fazla harcama ve haneye giren paranın hızlı şekilde çıkması şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada saç kesmek ve kesilen bu saçların yere atılması maddi kayıp olarak yorumlanmıştır. Rüya yorumcularına göre rüya sahibi yakın zaman içerisinde yüklü bir miktar elde edecek. Ancak bu parayı verimli şekilde kullanamayacaktır.

Rüyada kesilen saçları yere atmak alimden alime göre de farklı şekillerde yorumlanır. Burada önemli nokta kesilip yere atılan saçların miktarı ve nasıl atıldığıdır.

Rüyada Kesilen Saçları Toplamak

Rüyada saç kesmek farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada kesilen saçları toplamak ise kişinin yakın zamanda eline para geçeceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada saç kesmek hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanabilir.

Rüyada kesilen saçları toplamak da aynı şekildedir. Bu rüyayı gören kişi geçmişine normalinden fazla düşkündür. Bu durumdan kurtulması onun hayrına olacaktır şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Saç Yolmak

Rüyada saç kesmek, rüyada saç yolmak, rüyada saç kesmek ve bu saçları yere atmak rüya yorumu yapan kişiler tarafından farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada saç yolmak kişinin ileride yaşayacağı sıkıntılara işaret eder.

Rüyada saç yolmak rüya sahibini uzun süredir rahatsız eden ve çözüme kavuşmayan bir konunun varlığına delalet eder. Peki rüyada yağmur yağması ne anlama gelir?