Rüyada Tavşan Görmek | Rüyada Beyaz Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir |

Rüyada Tavşan Görmek | Rüyada Beyaz Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Tavşan Görmek | Rüyada Beyaz Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir
19 Mart 2021
1.186 okunma
Rüyada Tavşan Görmek | Rüyada Beyaz Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir

Tavşan masumiyet, bereket, para manasına gelir. Yorumlar yapılırken kişilerin rüyasında yer alan diğer detaylar da dikkate alınmalıdır. Cinsiyet, renk ve rüyada yer alan diğer kişiler ve figürler gözden kaçırılmamalıdır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; tavşan görmek aile hayatına dair birçok haber verir. Ailenizin bolluk ve bereket ile haşr olunacağını yansıtır.

Rüyada tavşan  aynı zamanda çocuk sahibi olmayan kişilerin yakında biri yavru sahibi olacağını yansıtmaktadır. Rüyada tavşan isyana kaçmadan istediğiniz husus ile alakalı isteklerinizi dile getirmeye devam etmeniz gerektiğinin sembolüdür. Rüyada tavşan mümin kişilerin dualarını ederken daha safiyane niyetler ile kendilerini yaratıcıya aksettirmeleri gerektiği anlamını da taşır! Duanın gerçekleşme sürecinde sabır ve sükunetin de tavşan ile işaret edildiğini belirten alimler vardır.

Rüyada Beyaz  Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavşan görmek bereketin hanenize giriş yapacağı manasına gelir. Rüyada beyaz tavşan görmek hayatınıza dahil olacak yeni ve güvenilir bir zat tarafından ekonomik gücünüze güç katılacağına yorulur.

 • Rüyada beyaz tavşan görmek hanenizde yaşanan ekonomik sıkıntıların yakınlarınızda yer alan saf niyetli bir kişinin aracılık etmesi ile çözüleceği anlamına gelir.
 • Rüyada tavşan görmek; bu rüyayı gören kişi kadın ise yardım aileden gelecektir. Erkek ise iş çevresinden gelecek biri yardım ile maddi durumun şekillenmesi sağlanır.

Maddi sorunların kısa bir sürede aşılacağını kanıtlayan harika bir haberci rüya olarak dikkate alınmalıdır.

Rüyada Yavru Tavşan Neyi Sembolize Eder?

Rüyada tavşan sıkıntıların ortadan kalkacağını yansıtırken yavru tavşan ise bu sıkıntıları çözmek için biraz daha çaba sarf etmeniz gerektiğini vurgular.

 • Rüyada yavru tavşan görmek çabalarınızın henüz sizi düzlüğe çıkaracak kadar yeterli olmadığını yansıtır!
 • Rüyada yavru tavşan görmek sizin içinizde biriktirmiş olduğunuz olumlu düşünceler ve iyi niyetlerin aileniz tarafından baskılandığı manasına da gelir.
 • Rüyada tavşan ailelerin çocukları üzerinde yapmış oldukları baskı ile ortaya çıkan sorunları da sembolize eder.

Rüyada tavşan kişiler için artık harekete geçmeleri ve daha net çaba sarf etmelerini öneren biri uyarıcı rüya olarak dikkate alınmalıdır.

Rüyada Kirli Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavşan rüyanın temel detaylarına göre farklı yorumlanabilmektedir. Örneğin rüyada kirli tavşan görmek kişilerin saf niyetlerini kirleten bir arkadaşlarının olduğunu yansıtır.

 • Rüyada kirli tavşan görmek; sizin niyetiniz iyi olsa da ve maneviyatınızı kuvvetli tutmaya çalışıyor olsanız dahi çevrenizin problemli olduğuna delalet eder.
 • Size olumlu şekilde yansıtan birçok kişinin sizin iyi niyetiniz suiistimal ettiğini yansıtan bir rüyadır.

Rüyada tavşan görmek çevrenizde bulunan kişilere karşı daha temkinli olmanız gerektiğini vurgulayan bir işarettir.

Rüyada Tavşan Öldürmek Neye Delalet Eder?

Rüyada tavşan ve bu tavşanı öldürmek sıkıntıların üstesinden gelmek için birçok kişiyi kırdığınızı ve haksızlık yaptığınızı aksettirir.

 • Rüyada tavşan öldürmek iyi niyet ile size yaklaşmaya çalışan kişilerin hakkının yendiği anlamına da gelmektedir.
 • Rüyada tavşan öldürmek aynı zamanda aile ilişkilerinde çöküş meydana geleceğini sembolize eder.
 • Rüyada tavşan ve bu tavşanın öldürülmesi çekirdek aile bazında sorunların yaşanacağının en net sembolleri arasında bulunur.

Rüyada tavşan  aileniz ile olan ilişkilerinizde çok daha dikkatli olmanız gerektiğine delalet eder. Alimler Müslümanların asla sılayı rahimden ayrılmamaları gerektiğini ve bu rüyaların da o bağlamda uyarıcı olarak dikkate alınması gerektiğini işaret eder.

Rüyada Tavşan Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavşan ve bu hayvanı öldürüp yemek hayatınızda maneviyatın çöküş sürecinde olduğu anlamına gelmektedir.


 • Rüyada tavşan yemek bir kişinin hakkını bilerek ya da bilmeyerek gasp ettiğiniz anlamına gelmektedir.
 • Rüyada tavşan yemek size iyi niyet ile yaklaşan bir kişinin yardım isteğini kabul etmeyerek hayra girme fırsatını kaçırdığınız minvalinde de yorumlanabilmektedir.
 • Rüyada tavşan maddi ve manevi hakka işaret etmektedir. Bir kişinin kul hakkına girdiğiniz ya da gireceğinizi ve bu anlamda dikkatli olmanız gerektiğini belirten uyarı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada tavşan  ve hayvana zarar verilmesi sadece sizin özelinizde değil aynı zamanda aile yaşantınıza dair de bir ahlaki erozyonun meydana geldiğin ya da geleceğini yansıtır. Sizin bu rüyadan sonra manevi hayata dair çok daha dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir.

Rüyada Tavşan Avlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavşan ve bu hayvanı avlamak iyi niyetinizin kurbanı olacağınızın işaretidir. Çok yakın olduğunuz bir kişi tarafından ihanete uğrayacağınız yönünde yorumlanır.

 • Rüyada tavşan avlamak; sizin oldukça iyi niyet ile yaklaştığınız bir erkeğin sizin hayatınızda olumsuz etki bırakacağı şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada tavşan avlamak aynı zamanda maddi bakımdan yardımda bulunduğunuz kişilerin siz bilerek/bilmeyerek suiistimal ettiklerinin de işaretidir. Hali hazırda bu tür biri durum olmasa dahi ilerleyen günlerde suiistimallere ve insan ilişkilerine daha çok dikkat etmenizi öneren bir uyarıcı rüyadır.
 • Rüyada tavşan çevrenizdeki yakın dostlarınızı ve ahbaplarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini vurgulayan bir rüyadır.

Rüyada tavşan problemlerin uzaktan değil daha yakın çevreden kaynaklandığı bir atmosferi tanımlar.

Rüyada Tavşan Beslemek Hangi Anlamdadır?

Rüyada tavşan ve bunu beslemek ilerleyen günlerde bolluk ve bereket dolu sürprizlerin kapınızı çalacağını yansıtır.

 • Rüyada tavşan beslemek manevi dünyanızı yapacağınız hayırlar ile beslemeniz manasına gelir.
 • Rüyada tavşan beslemek sıkıntılar ile baş edebilmek için maddi dünyada çaba sarf etmenin yanı sıra aynı zamanda duaya yönelmenizi tavsiye eden bir sinyaldir.

Rüyada tavşan  ve beslemek aile hayatınızdan iş hayatınıza kadar bolluğun yaklaştığına yorulur. İlerleyen günlerde bu tür olumlu gelişmelere hazır olmalısınız!

Rüyada Tavşan Yuvası Görmek Ne Demektir?

Rüyada tavşan ve yuvalarını seyretmek bolluğa ulaşmak için birkaç adım atmanız gerektiğini ve daha sonrasında hayat boyu sıkıntı çekmeyeceğinizi yansıtır.

 • Rüyada tavşan yuvası ilerleyen günlerde iş hayatınızda ve özel hayatınızda bereketin kapınızı çalacağını yansıtır.
 • Rüyada tavşan yuvası görmek problemli dönemler geçirseniz de artık bunun çok geride kaldığını işaret eder. Bolluğun tek tek değil hem maddi hem de manevi hep beraber hayatınıza dahil olacağını yansıtır!
 • Rüyada tavşan aynı zamanda bu tavşanların renklerine göre de tabir edilmelidir. Örneğin gördüğünüz tavşanların kırmızı olması durumunda hayır olarak gördüğünüz gelişmelerin aslına bakılırsa sizin için şer olduğunu yansıtan bir rüyadır. Koşulsuz hayırlı olarak düşündüğünüz kısmetlerin dahi yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten bir rüyadır.
 • Rüyada tavşan dini bağlamında yorumlanırken bu tür detaylar üzerine şekillendirilmektedir. Durumun bir de psikolojik alt yapısının olduğu da dile getirilmelidir.

Rüyada tavşan psikolojik olarak sığınma ihtiyacını simgelemektedir. Artık bulunduğunuz ortamda savunmasız ve masum şekilde hayatınıza devam etmekten sıkıldığınızı yansıtan bir rüyadır. Bu noktada rüyaların bilinçaltından verilen oldukça güçlü sinyallere sahip olduğu fark edilmelidir. Bu şekilde psikolojik olarak daha büyük bir darboğaza girmeden önce gerekli olan önlemleri sorunsuz şekilde alabilirsiniz. Öz değer konusunda sorun yaşayan kişilerin rüyalarında sıklıkla tavşan figürüne yer verilir. Bu aslına bakılırsa evinizde ya da çalışma alanınızda yeterince rahat hissetmediğinizin de bir yansımasıdır. Peki rüyada kurt görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Öldüğünü Görmek | Rüyada Ölüm Görmek

Rüyada Su Görmek | Rüyada Su İçmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Yavru Kedi Görmek | Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder

Rüyada Tatlı Yemek | Rüyada Tatlı Yemek ve Su İçmek Ne Manaya Gelir

Rüyada Denizde Yüzmek | Rüyada Temiz Bir Denizde Yüzmek Ne Anlama Gelir