Rüyada Yavru Kedi Görmek | Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder |

Rüyada Yavru Kedi Görmek | Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder

Anasayfa > Genel > Rüyada Yavru Kedi Görmek | Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder
13 Mart 2021
942 okunma
Rüyada Yavru Kedi Görmek | Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder

Kedi İslam dininde en hayırlı hayvanlardan bir tanesidir. Bu nedenle dahil olduğu rüyalar da oldukça hayırlı ve olumludur. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kedi ve rüyasında kediye iyi muamele ettiğini gören kimselerin başlarındaki musibetler kısa sürede def olur. Rüyada yavru kedi görmek tabir edilirken ortamın renkleri, kedinin özellikleri, kişinin yaşanmışlığı gibi hususlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bu şekilde tam olarak hayat akışına uyacak bir rüya tabiri yapılabilir. Rüyada yavru kedi görmek iç dünyanıza ve hayat akışınıza dair birçok farklı niteliği ve işareti içerisinde barındırır! Yavru kediler içinde bulunduğunuz psikolojik duruma dair de birçok farklı öğe barındırır!

Rüyada Kedi Görmek Neye Delalet Eder?

Rüyada yavru kedi kişilerin iç dünyalarını sembolize etmektedir. Bu yavru kedi sizin manevi yansımanızdır.

 • Rüyada kedi kişilerin ruhani alemden haber almaları manasına gelir.
 • Rüyada kedi kedinin durumuna göre farklı tabirler ile açıklanabilir. Kedi temiz ve sağlıklı ise manevi dünyanızın iyi durumda olduğunu yansıtır.
 • Rüyada yavru kedi ruh durumunuzdaki sıkıntıları da yansıtabilir. Örneğin saldırgan bir kedi görülürse kişilerin içlerinde halledemedikleri hırs ve kibir gibi mümine yakışmayan hususlar olabildiği vurgulanır.
 • Rüyada yavru kedi; sakin ve huzurlu bir kedi ise ilerleyen aşamalarda hayatınızın dinginleşeceği ve huzur sükunet dolu bir ortamda bulunağınız manasındadır.

Rüyada yavru kedi ortama, kedinin özelliklerine ve sizin ruh halinize göre farklı tabirler ile açıklanabilmektedir.

Rüyada Temiz Kedi  Ne Anlamdadır?

Rüyada yavru kedi dertlerden ve hastalıklardan sıyrılacağınız anlamındadır. Sıkıntılarınız ile başa çıkarken maddi olarak önlemler alırken aynı zamanda manevi bakımdan duayı da ihmal etmemeniz gerektiğini sembolize eden bir rüyadır!

 • Rüyada temiz kedi görmek sıkıntılar ve hastalıklar ile mücadele ederken artık bir düzlüğe çıkacağınızın müjdecisidir.
 • Rüyada temiz kedi görmek hastalıkların etrafınızdan ve sevdiklerinizden kirin sabun ile çözüldüğü gibi akıp gideceğini yansıtır.
 • Rüyada yavru kedi görmek sağlık durumunuzda iyileşmelerin yaşanacağının habercisidir. Kediler şifalı hayvanlardır. Sadece dini bağlamda değil aynı zamanda tıp alanında da bu durum kanıtlanmıştır. Tabirlerde de şifacılık özelliği ön plandadır.

Rüyada yavru kedi aynı zamanda hastalıklardan kurtulurken sabretmeniz gereken küçük bir süre kaldığını da yansıtır. Rüyada yavru kedi sabır ve sessizliğinizi korumanız için size cesaret vermelidir. Rüyada yavru kedi ve diğer tüm rüyalar sadece haberci ya da uyarıcı değildir. Aynı zamanda zorlu süreçlerde ilahi kudretin müminlere verdiği bir cesaret olarak da ele alınmalıdır.

Rüyada Kedi Sahiplenmek Neye Delalet Eder?

Rüyada yavru kedi ve bu kediyi sahiplenmek; muhtaç durumda olan bir kişiye yardımınızın dokunması manasına da gelir.

 • Rüyada kedi sahiplenmek muhtaç kişilere el uzatma ve ahretinizi olumlu yönde inşa etme manasına gelir.
 • Rüyada kedi sahiplenmek yardıma muhtaç olan kişilere yardım ederken aynı zamanda kendi iç dünyanızı da iyileştirme fırsatı elde edeceğinize delalet edecektir.

Rüyada yavru kedi görmek sıkıntıların üstesinden gelmek için size cesaret ve kudret vermelidir. Bu tür olumlu rüyalar doğru yolda olduğunuzu yansıtan habercilerdir.

Rüyada Kedi Sevmek Hangi Anlamdadır?

Rüyada yavru kedi görmek hayatınızda maddi manevi yaşanacak olumlu gelişmelerin bir sembolüdür. Ayrıca iç huzursuzluğu yaşayan kişilerin bu sorunları aşmak için biraz daha sabretmeleri ve daha sonrasında huzura erecekleri anlamına da gelir.

 • Rüyada kedi sevmek sıkıntılardan uzaklaşırken maneviyata yönelmeniz gerektiğine dair bir mesajdır.
 • Rüyada kedi sevmek iç huzursuzluğunuzu aşmak için duayı ve dini asla bırakmamanız ve ikinci plana atmamanız gerektiğini yansıtır.

Rüyada yavru kedi görmek sıkıntılarınız ile mücadele ederken hem ruh sağlığınızın hem de sizi olumsuz yönde etkileyen maddi durumların bir çözüme kavuşacağının habercisidir!

Rüyada Kedi Kovalamak Hangi Anlama Gelir?

Rüyada yavru kedi görmek ve bu hayvana kötü davranmak kendinizi geliştirmek için ayağınıza gelecek olan bir fırsatı tepeceğiniz manasındadır.

 • Rüyada kedi kovalamak sıkıntılar ile baş ederken farklı kişilerin kalbini kırdığınızı yansıtır.
 • Rüyada kedi kovalamak sıkıntılar ile mücadele etme sürecinde yanlış yolda olduğunuzun sembolüdür.
 • Rüyada yavru kedi görmek ve bu hayvana kötü davranmak manevi boyutta büyük bir yıkım yaşayacağınızın habercisidir.

Rüyada yavru kedi görmek ve kötü bir muamele sergilemek sizin hayatınızın ve aile ilişkilerinizin olumsuz yaşanmışlıklar ile sarsılacağına delalet eder. Bu tür rüyaları dikkate almak zorlukları daha hafif sorunlar ile atlatmanıza neden olacaktır.

Rüyada Kedi Isırmasının Tabiri Nedir?

Rüyada yavru kedi görmek ve bu hayvanın size saldırması sıkıntılarınız ile başa çıkmak için doğru yolda olduğunuzu fakat zorlukların bir süre daha peşinizi bırakmayacağı manasına gelmektedir.

 • Rüyada kedi ısırması sıkıntılar ile başa çıkarken aynı zamanda manevi dünyanızın zarar gördüğü ve onarılmaya ihtiyaç duyduğunu yansıtır.
 • Rüyada kedi ısırması sizin için bir uyarıdır. Manevi dünyanızdaki hırçınlık ve isyan karşınıza bu rüya ile çıkacaktır. Bir duanın kabul olmaması ya da kişisel hayatta bazı sorunlar yaşanması size isyana sevk ediyorsa bu tür rüyalar ile kendini toplamanız gerekir.

Rüyada yavru kedi görmek ve bu kedinin size birden saldırması zorluklar ile mücadele ederken isyan ve acelecilik tuzağına düştüğünüzü yansıtır. Bu tip sorunlar tüm insanlığın karşılaştığı oldukça nefsani ve tanıdım aşamalardır. Kişilerin asıl yapması gereken sorunların ortadan kaldırılması için dine sarılmalıdır.

Rüyada Kedi Beslemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yavru kedi görmek ve bu kedinin sağlığına kavuşmasını sağlamak onu beslemek oldukça olumlu bir rüyadır. Neredeyse tüm alimler tarafından olumlu şekilde yorumlanmıştır.

 • Rüyada kedi beslemek size yardımcı olacak asıl kaynak olan maneviyatınızın adım adım geliştiği anlamına gelmektedir.
 • Rüyada kedi beslemek kötü alışkanlıklardan ve sizi dinden olumlu yönde gelişimden ayrı tutan hususlardan uzaklaştığınız manasına gelir.
 • Rüyada yavru kedi görmek dini manada çok olumludur. Birçok alim hem peygamber efendimizin hayatından yola çıkarak hem de kedinin şifacı yeteneğini göz önünde bulundurarak bu alanda olumlu yorumlar ve tabirler sunmaya devam etmektedir. Tabi ki tabirin sorunsuz şekilde hayata uygulanması için rüya detaylarının dikkate alınması gerekir. Eğer rüyada yeşil tonlarının yoğun olduğunu görürseniz bu rüyanın hayra alamet olduğunu hayatınızda karşınıza çıkacak olan gelişmelerden siz de fark edeceksiniz. Kırmızı ve siyah ise bu rengin tam tersine olumsuzlukları sembolize eder!

Rüyada yavru kedi dini boyutta yorumlanırken aynı zamanda psikolojik boyutun da gözden kaçırılmaması gerekiyor. Psikolojik boyutun gözden kaçırılması bilinçaltının vermiş olduğu sinyallerin algılanmaması anlamına gelmektedir. Sıkıntıların ortadan kaldırılması adına ve psikolojik olarak girdaptan çıkmak için rüyalar tam bir kurtarıcı olacaktır.

Rüyada yavru kedi görmek kişilerin egosunu ve güvenli bölgesini temsil etmektedir. Kedinin hırçın ve sorunlu hasta olması durumunda sizin de öz benliğiniz ile alakalı sıkıntıların olduğu dikkate alınmalıdır. Rüyada yavru kedi görmek ve bu kedinin zarar görmüş dövülmüş olması sizin hayatınızda öz güveninizi kıran kişiler ile her gün aynı ortamda bulunduğunuz manasına gelir. Aile ve arkadaş ilişkilerinize tam da bu nedenle dikkat edilmesi gerekiyor. Peki rüyada tatlı görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Öpüşmek | Rüyada Nefret Ettiğin Birini Öpmek

Rüyada Kaka Yapmak | Rüyada Kişinin Kendi Kakasını Ellemesi Ne Anlama Gelir

Rüyada Su Görmek | Rüyada Su İçmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Koyun Görmek | Rüyada Yavru Koyun Görmek Ne Demektir

Rüyada Domuz Görmek | Rüyada Yavru Domuz Görmek Ne Demektir