Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir |

Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir
12 Şubat 2021
1.031 okunma
Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir

Rüyada hamile olduğunun görülmesi, çok sayıda alim tarafından olumlu bir duruma işarettir. Rüyada hamile olmak, berekete ve oldukça refah bir hayata delalettir. Aynı zamanda bir kişi kendisini rüyasında hamile olarak görüyorsa, bu şahsın son derece yakın bir zaman dilimi içinde bir kısmete kavuşacağını göstermektedir. Rüyada hamile; gerçek anlamıyla da birçok alim tarafından değerlendirilmektedir. Yani bunu gören ve evli olan kişinin yakın bir zamanda hamile olacağı yorumu yapılmaktadır. Ancak bekar bir kişi rüyada hamile durumunu görürse; yakın gelecekte kısmeti çıkacaktır.

Rüyada Kişinin Hamile Olmak Ne Anlama Gelir?

Kişinin hamile olduğunu görmesi şu anlamları taşır;

 • Rüyada kişinin hamile olduğunu görmesi, eğer hem genç hem de bekar bir insanın yaşadığı bir durum ise bunun sonucunda ailesini çok zorda bırakacak olan gelişmelerin ortaya çıkacağına delalet etmektedir. Bu her konuda olabilir. Birçok uzmana göre bunun sonrasında o kişiyle ailesinin arası açılacaktır.
 • Rüyada hamile başka bir yoruma göre ise hırsızlık olayının yaşanacağı şeklindedir. Yani rüyada hamile olduğunu gören bir insanın evine, yakın bir zaman içinde bir hırsız girecektir. Bunun sonrasında da mal ya da para kaybı ortaya çıkacaktır.
 • Rüyada hamile bu şekilde görüldüğü vakit maddi anlamdaki kayıpların yüksek olacağına dair çok yaygın bir biçimde kabul edilmiş olan görüş söz konusudur.
 • Rüyada hamile bazı alimler tarafından ise ayrılık ya da boşanmaya yorulmaktadır. Evli olan bir kadın rüyasında hamile olduğunu görüyorsa; kocasıyla çok şiddetli bir tartışma içerisine gireceğine dair yorumlar alimlerin kaleminden çıkmıştır.
 • Bunun sonrasında bir boşanma durumumun görüleceğini öngörmüş ve bu şekilde değerlendirmeler yapmış olan hocalar mevcuttur.
 • Rüyada hamile işte bu tip bir biçimde görülüyorsa, bunun anlamının çok iyi olduğunu söylemek kesinlikle  mümkün değildir.

Rüyada Hamile Görmek Ne Anlama Gelir?

Hamile görmek, çok farklı yorum ve anlamları da beraberinde getirmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Rüyada hamile insanların yaşamları içinde çok önemli kararlar aldıklarına ve bunun ardından da yeni bir yolu kendilerine çizdiklerine inanılmaktadır. Bu anlamda yapılmış olan birçok alim yorumu mevcuttur.
 • Rüyada hamile çerçevesinde başka birisinin böyle bir durumda olması, aynı zamanda o şahsın mevcut piyasaya dair çok önemli değişiklikler yapacağına inanılmaktadır.
 • Ayrıca mevcut rüya sahibinin çok kısa bir süre içerisinde yeni bir işe başlaması da yapılmış olan rüya tabirleri içerisinde dikkat çekmektedir.
 • Rüyada hamile, şahsın sorumluk üsteneceğine, oldukça zorlu olan bu süreç içerisinde başarılı bir biçimde çıkacağına delalettir.
 • Rüyada hamile durumuna şahitlik eden bir şahıs, çevresi tarafından çok biliniyor, tanınıyorsa, onun yakın zaman içinde çok zengin olacağına dair birçok önemli rüya yorumu dikkat çekmektedir.
 • Rüyada hamile aynı zamanda birtakım olumsuz yorumları da beraberinde getirmektedir. Buna göre bazı alimlerin yapmış olduğu değerlendirmelere baktığımız zaman yakın bir gelecek içinde çok sıkıntı veren olayların ortaya çıkacağı tarzında yorumlar mevcuttur. Mevcut rüyayı bir uyarı şeklinde de görmek mümkündür. Çünkü alimlerin bir kısmı rüyada hamile durumunun, sorunların başlangıcı olarak kabul etmektedirler.

Rüyada Tanınmayan Bir Kadının Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Tanınmayan bir kadının hamile olduğunu görmek şu anlamları barındırır;


 • Rüyada tanınmayan bir kadının hamile olduğunu görmek, yakın bir gelecek içinde bekar ya da evli bir bayanın hamile olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada hamile yine bu şekilde görülüyorsa, hiç beklenmeyen bazı durumların ortaya çıkacağı olarak değerlendirilmektedir. Bunun genellikle olumsuz olacağına dair çok yaygın bir inanış vardır. Burada önemli olan nokta ise rüyanın yorumlanmasıdır. Gerçek hayattaki eşiniz ya da erkek arkadaşınızla alakalı olan ilişkinize göre değerlendirmede bulunmak son derece önemlidir.
 • Rüyada hamile bu haliyle; evlilik habercisi olarak değerlendirilmektedir.
 • Bazı yorumculara göre başka bir kadının hamile kaldığını rüya içinde görmek aynı zamanda çok güzel bir aşk hayatının habercisidir.
 • Rüyada hamile, hamile olan ya da hamile olmak isteyen kişilerin bu tip bir rüyayı çok sık şekilde gördüğüne dair değerlendirmeler yapılmaktadır.
Rüyada Kız Çocuğuna Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Kız çocuğuna hamile olduğunu görmek genellikle çok olumlu olan değişik yorumları da beraberinde getirmektedir. Buna göre rüyada kız çocuğuna hamile olduğunu görmek; yaşamın sizi beklediğine delalettir. Endişe ve şüphe duygularından yakın zamanda kurtulacağınızı da söyleyen birçok farklı alim vardır. Rüyada hamile kız çocuğu beklemek ayrıca bolluk demektir. İnanışa göre kız bebeklerinin doğduğu zaman yanında hem bereketi hem de bolluğu getirdiğidir. Bundan dolayı mevcut rüya hiçbir şekilde kötü olarak yorumlanamaz.

Rüyada hamile bu şekliyle farklı başka olumlu şekillerde de yorumlanabilmektedir. Bunların başında evde mutluluk verici birçok olayın yaşanacağı gelmektedir. Ayrıca rüyada hamile bekar insanlar için nişanı ifade eder. Evli bir kişi bu rüyayı görüyorsa yakın zamanda hamile kalır. Rüyada hamile, işi olmayan bir kişinin istediği mesleği elde edeceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Erkek Çocuğuna Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Erkek çocuğuna hamile olduğunu görmek olumlu anlamda değerlendirilir. Buna göre rüyada erkek çocuğuna hamile olduğunu görmek farklı birçok müjdeli haberin alınacağını göstermektedir. Rüyada hamile görmek kişinin her daim mutlu olacağının açık bir kanıtı olarak değerlendirilmektedir. Erkek çocuğa hamile kalmak üzerinden yorumlandığında bunun kötü bir manası söz konusu değildir.

Rüyada Hamile Kadının Doğum Yaptığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamile kadının doğum yaptığını görmek, o kişinin;

 • Kısa bir süre içerisinde sorunlarından kurtulacağına,
 • Yaşamını çevrelemiş olan kara bulutların dağılacağına,
 • Her daim güneşi göreceğine,
 • Birçok farklı konuda başarılı bir hayata sahip olacağına işaret etmektedir.

Kadının doğum yaptığını görmekher türlü sorunun bitmesi şeklindeki yorumları da beraberinde getirmektedir. Rüyada hamile görmek bu şekliyle; geçim sıkıntılarının bir son bulacağı şeklinde değerlendirilmektedir. Bu tip bir rüyanın başka bir anlamı ise problemlerin çözümünün çok kolay olacağıdır. Rüyada hamile bu noktada olumludur.

Rüyada Annenin Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Hamile olduğunu görmek hayırlıdır. Rüyada annenin hamile olduğunu görmek, eğer anne halen hayattaysa ona dair çok güzel haberlerin geleceğini göstermektedir. Rüyada hamile görmek aynı zamanda maddi anlamda hiç beklenmeyen kazançların ortaya çıkması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu bir miras, haber, parasal destek olmaktadır. Rüyada hamile olmak ve annenin gebeliğine şahitlik etmek aynı zamanda her daim olumludur.

Rüyada İçinde Hamile Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüya içinde hamile görmek genellikle sıkıntılı ve çok zorlu olan durumların yaşanacağına delalettir. Rüya içinde hamile görmek, bir erkek tarafından görüldüğü vakit çok mal istemesi şeklinde kabul edilmektedir. Rüyada hamile olmak, evli olmayan kadının gördüğü bir rüyaysa, hanede yaşanan olumsuzlukları habercisi demektir. Rüyada hamile olmak bundan dolayı negatif yönde kabul edilmektedir. Peki rüyada bozuk para görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Hamile Kadın Görmek | Rüyada Hamile Kadın Görmek Nedir

Rüyada Kendini Hamile Görmek | Rüyada Erkek Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Araba Kullanmak | Rüyada Hızlı Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir

Rüyada Erkek Çocuğu Görmek | Rüyada Erkek Çocuğu Doğurmak

Rüyada Adet olduğunu Görmek | Rüyada Bir Kadının Adet Olduğunu Görmesi Hangi Anlama Gelir