Rüyada Bozuk Para Görmek | Rüyada Bozuk Para Toplamak Ne Anlama Gelir | Rüya Tabirleri

Rüyada Bozuk Para Görmek | Rüyada Bozuk Para Toplamak Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Bozuk Para Görmek | Rüyada Bozuk Para Toplamak Ne Anlama Gelir
14 Şubat 2021
1.062 okunma
Rüyada Bozuk Para Görmek | Rüyada Bozuk Para Toplamak Ne Anlama Gelir

Rüyada bozuk paranın görülmesi; iş hayatı ve ticari hayatla alakalı olarak birtakım yorumları da beraberinde getirmektedir. Genellikle rüyada bozuk para görmek ; o kişinin yeni bir işe atılacağına delalettir. Bu iş ticari olarak tanımlanır. Zaman zaman kötü anlamları da söz konusudur. Örneğin rüyada bozuk para  hem dedikodu yapan hem de insanlara olur olmadık yere iftira atan kişilerle muhatap olunacağının da bir kanıtı olarak yorumlanmıştır. Aynı zamanda gerek aşk hayatında gerekse ikili ilişkilerde olumsuzlukların yaşanacağını göstermektedir. Bu konuda İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada bozuk para ruhsal anlamda bir çöküntünün olacağının işaretidir. Bunun yanı sıra rüya sahibinin dedikoducu insanlar tarafından bir gıybet sonrasında aldatılacağı ya da onun musibete uğratılacağı şeklinde de değerlendirilmektedir.

Rüyada Bozuk Para Toplamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bozuk para toplamak şu anlamlara sahiptir;

 • Rüyada bozuk para ve bunları toplamak; olumludur. Çünkü rüya sahibinin, almış olduğu son derece sevindirici bir haberin ardından mutluluktan dolayı ağlayacağına dair kabul edilmiş bir yorum dikkat çekmektedir.
 • Rüyada bozuk para aynı zamanda hem manevi hem de maddi anlamda bir kazanç demektir.
 • Bunun bir iş ya da daha farklı bir şey olması söz konusudur.
 • Rüyada bozuk para paraları toplamak; iş yaşamında saygınlık anlamını taşımaktadır. Gelmiş olan başarı sayesinde rüya sahibine karşı çok büyük bir saygı ortaya çıkacaktır.
 • Rüyada bozuk para toplamak, birçok alime göre kişinin elde ettiği gelirlerini, parasını ve kazancını dağıtması olarak da yorumlanmaktadır. Bundan dolayı rüyada bozuk para insanlar için olumlu şeylerin yaşanacağının en büyük habercisi olarak iade edilmektedir.

Rüyada Çok Fazla Eski Bozuk Para Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çok fazla eski bozuk para yine olumlu bir durumdur. Alimlerin yorumlarına göre böyle bir rüyanın ilk akla gelen anlamı, kişinin yeni bir iş kurma hazırlığında olduğudur. Bundan dolayı bir ticarethanenin açılacağına dair çok yaygın olan inanış söz konusudur. Rüyada çok fazla eski bozuk para aynı zamanda mali anlamda yaşanacak olan kazançların haberini vermektedir.

Bu hem para olabilir hem de kişinin mal sahibi olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bozuk para ve bunların eski ve çok olduğuna şahitlik etmek; olumsuz olan birtakım analizleri de beraberinde getirmektedir. Buna göre kişi özellikle aile yaşamında bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kalacaktır. Rüyada bozuk para çerçevesinde bu durum üzüntülü olacaktır. Ancak daha sonra bitecektir.

Rüyada Bozuk Para Saydığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bozuk para saydığını görmek şu şekillerde yorumlanmaktadır;

 • Rüyada bozuk para saydığını görmek, hem kazanç hem de mal demektir. Yani kişi birçok farklı yerden maddi anlamda büyük paralar kazanabilir. Bu durum mal edinme şeklinde de ortaya çıkabilmektedir.
 • Rüyada bozuk para ve bunları saymak, duyulan güzel sözlere işaret etmektedir. Kişinin çevresinde yer alan şahıslar, rüya sahibi hakkında çok olumlu kanaatlere sahip olacaktır. Bunu da sözlü bir biçimde ifade edeceklerdir.
 • Rüyada bozuk para aynı zamanda bazı alimlere göre aç gözlülük olarak da yorumlanır. Rüyayı gören kişi, elinde çok fazla mal ve mülk olmasına rağmen her zaman daha fazlasını isteyecek demektir.
 • Rüyada bozuk para , aile içindeki ilişkilere dair olarak da yorumlanmaktadır. Eğer ailede bir tartışma, çekişme, küslük söz konusu ise bu rüyanın görülmesinin ardından ilgili olumsuz durum yakın bir zaman içinde sona erecektir. Bu noktada olumlu bir anlamı vardır.

Rüyada Bozuk Para Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bozuk para bulmak, o rüyayı görmüş olan kişinin her anlamda çok iyi olduğunun açık bir kanıtı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bozuk para bulmak aynı zamanda insanın mutlu bir zaman dilimi içerisine gireceği şeklinde de alimler tarafından da değerlendirilmektedir. Rüyada bozuk para bunu bulmak daha farklı şekilde kazanç demektir. Hatta bunu bir rızık kapısının açılması olarak yorumlamış olan birçok uzman da mevcuttur.

Rüyada Bozuk Para Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bozuk para vermek, insan için olumlu birçok gelişmenin yakın zamanda gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bozuk para vermek, kazanç kapılarının ardı ardına açılması biçiminde değerlendirilmektedir. Rüyada bozuk para ve bunu bir başkasına vermek hayırlı rızık demektir. Rüyada bozuk para durumunun daha farklı bir anlamı da vardır. Buna göre böyle bir rüyaya şahitlik eden insanın yakın gelecekte evleneceği söz konusudur. Yine buna bağlı olarak o evlilik çok uzun sürecek ve kişi bu zaman dilimi içinde her daim mutlu olacaktır.

Rüyada Birisinden Bozuk Para Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birisinden bozuk para almak, farklı biçimlerde yorumlanmaktadır. Bunlar şu şekilde dikkat çekmektedir;

 • Rüyada birisinden bozuk para almak, bazı alimlere göre iş hayatında yaşanacak olan başarıların birer habercisidir. Yani bu rüyayı görmüş olan bir kişi hangi meslekle meşgulse, zorlu basamakları hızlı bir biçimde ve birer birer çıkacaktır. Bunun ardından da ailesinin, iş arkadaşlarının ve patronunun büyük bir taktirini kazanacaktır.
 • Rüyada bozuk para ve bunu bir başka şahıstan almak, sorunların bitmesi demektir. Özellikle iş yaşamında birtakım problemlerle meşgul olan insanlar, bundan en kısa süre içinde kurtulacaklardır.
 • Rüyada bozuk para vermek, ilahi ve dini anlamda da bir karşılığa, yoruma sahiptir. Buna göre o şahsın, haram lokma yemekten her daim uzak olduğu, buna çok büyük bir özen gösterdiği şeklinde de yorumlar yapılmaktadır.
 • Rüyada bozuk para, çok farklı şekillerde buna şahit olmak genel manada düşünüldüğü zaman olumsuz çıkarım ve yorumlar içermemektedir.
Rüyada Birisine Bozuk Para Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birisine bozuk para vermek da aynı biçimde güzel şeylerin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüyada bozuk para, son derece güzel sözler demektir. Bunlar iş arkadaşlarından, sevdiği kişilerden ya da ailesinden gelecektir. Bu durum rüya sahibi üzerinde oldukça pozitif bir etki yapacaktır. Böylelikle hayatında mutluluk hiçbir zaman eksik olmayacaktır.

Rüyada birisine bozuk para vermek, bunun yanı sıra kazanç anlamını da taşımaktadır. Yani o kişi sahip olduğu işinde büyük başarılar elde edecektir. Bunun sonrasında kazanmış olduğu para da artacaktır. Rüyada bozuk para  ve başkasına bunu sunmanın daha farklı anlamları mevcuttur. Alimlerin bir kısmına göre rüyada bozuk para; insanın geleceğine dair ipuçları vermektedir. Kişi, sahip olduğu yaşamını her daim bir üst noktaya taşıyabilmek için çok büyük çabalar sarf edecektir. Bunun ardından da başarılı olacaktır. Alimler, rüyada bozuk para şeklindeki bu düşü insanların gelecek konusunda hiçbir şekilde karamsarlığa düşmemesi gerektiği olarak ifade etmişlerdir. Rüyada bozuk para görmek parlak bir gelecek demektir.

Rüyada bozuk para görmek bazı alimler tarafından olumsuz bir biçimde yorumlanır. Rüyada bozuk para görmek, o insanların çevrelerinde kötü kişilerin bulunduğuna dair bir işaret olarak kabul edilmektedir. Rüya yorumlarına göre başarılı olan rüya sahibi çok büyük işlere imza atmıştır. Oldukça iyi bir yaşama sahip olmuştur. Fakat bundan rahatsız olanlar vardır. Üstelik mevcut kişiler, o insanın çok uzağında yer almazlar. Hemen yanı başında bulunanlardır. Özellikle kıskanç olduklarını alimlerin bir kısmı açık bir biçimde ifade etmişlerdir. Peki rüyada hamile olmak ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Ayva Görmek | Rüyada Ayva Yediğini Görmek

Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada Öldüğünü Görmek | Rüyada Ölüm Görmek

Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir

Rüyada Su Görmek | Rüyada Su İçmek Ne Anlama Gelir