Rüyada Polis Görmek | Rüyada Sivil Polis Görmek Ne Anlama Gelir |

Rüyada Polis Görmek | Rüyada Sivil Polis Görmek Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Polis Görmek | Rüyada Sivil Polis Görmek Ne Anlama Gelir
04 Şubat 2021
700 okunma
Rüyada Polis Görmek | Rüyada Sivil Polis Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada polis görmek anlamı çok sayıda farklı yorumu beraberinde getirmektedir. Polis, sorumluluğu olan bir devlet görevlisi olmasından dolayı, bu memuru gören kişinin devlet işlerinde önemli bir sorumluluk ya da makama sahip olacağına dair yaygın bir inanış vardır. Ayrıca polisi rüyada görmenin bir diğer anlamı ise kişiyi birtakım keder, üzüntü, sorun ve kayıpların beklediği yönünde de değerlendirilmektedir. Görülen polisin durumuna göre farklı anlamlar çıkarmak mümkündür. Örneğin İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında sivil polis görmek; Azrail (a.s) görmek demektir. Aynı zamanda polisin yanında yardımcılarının olduğunu görmek; azap, feryat, hüzün gibi durumların sona ereceğinin en açık kanıtıdır. Rüyada polis daha değişik anlamlara da gelebilmektedir.

Rüyada Sivil Polis Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sivil polis şu anlamlara gelir;

 • Rüyada sivil polis zahmet olmadan amaçlanan şeye kavuşulacağına
 • Rüyada polis  hem maddi hem de manevi desteğin yakın çevreden alınacağına
 • Rüyada polis uzak olan bir akrabadan kendisine miras kalacağına
 • Rüyada polis görmek son derece hayırlı bir kısmet sonrasında evleneceğine
 • Tüm sorunlarının en kısa zaman içinde biteceğine delalettir.
 • Rüyada polis , bu anlamda oldukça olumlu şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada Polisten Kaçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada polisten kaçmak; kişinin tüm kötülüklerden korunmak için güvenli bir içimde hareket edeceği anlamını taşımaktadır. Rüyada polisten kaçmak istiğfar, tövbe, kurtuluşun olacağı şeklinde değerlendirilmektedir. Rüyada polis  o görevliden korkarak kaçak biçimde oluyorsa, bunun temel anlamı emniyet demektir. Yani kişi daha güvenli bir hayata sahip olacaktır. Aynı zamanda tövbe ederek, güzel bir yola girecek demektir. Rüyada polis bu noktada olumludur.

Rüyada Polis Olunduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis olunduğunu genellikle çok da hayra yorulmayan bir durumdur. Bu kişinin çok sık bir şekilde başının belalara gireceğini bize göstermektedir. Rüyada polis olunduğunu görmek, aynı zamanda şahsın sağlık açısından çok zor bir dönem içerisine gireceği olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada polis görmek, ayrıca o kişinin çok çaresiz olduğunu, dermanı bulunmayan bir durum içinde yer aldığı şeklinde değerlendirilmektedir. Rüyada polis bu haliyle olumlu bir şey olarak da yorumlanır. Yapılmış olan bir başvurunun iyi şekilde sonuçlanacağına delalettir.

Rüyada Polis ile Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis ile konuşmak görmek anlamları şöyledir;

 • Rüyada polis ile konuşmak, sorumluluk almak demektir. Yani kişi devlet yönetimi konusunda son derece önemli bir sorumluluğa kavuşacak ve bunu da başarılı bir biçimde yapacaktır.
 • Rüyada polis bu mesleği yapmak şeklindeyse o şahsın güvende olacağını açık olarak göstermektedir.
 • Polis sorgusunu rüyada görmek ise sıkıntılı şeylerin yakın bir zaman içinde yaşanacağını bize anlatmaktadır.
Rüyada Polisi Aramak  ve Kapatmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada polisi aramak ve kapatmak, alimlere göre çok hayırlı değildir. Bunun anlamları ve yorumları şu şekildedir;

 • Rüyada polisi aramak ve kapatmak, kişinin hayatı içinde çok kötü ve yanlış kararlar alacağına delalet etmektir. Bunun neticesinde rüyayı görmüş olan şahsın yaşamı tam anlamıyla alt üst olacaktır. Rüyada polis bu şekilde olduğunda, o zatın mutlaka gerçek yaşamına çok büyük bir önem göstermesi ve kararlarını yeniden gözden geçirmesi önemlidir.
 • Rüyada polis, bu haliyle ilkesiz olan bir kişinin varlığına işaret etmektedir. Bu şahsın her daim para elde edebilmek için her türlü şeyi yapacağına dair yaygın bir yorum dikkat çekmektedir. Ancak bu ona sürekli fayda getirmeyecektir. Çünkü atılmış olan bu adımlardan dolayı daha fazla hata söz konusu olacaktır.
 • Rüyada polis, tüm bunların yanı sıra dini açıdan çok önemli bir ikaz olarak kabul edilmektedir. Bu konuda zamanında açıklama yapmış olan alimler; insanın dini anlamda çizilmiş ve emredilmiş olan yoldan çıktığı zaman, bu tip rüyalarla Allah onu uyarmaktadır. Rüyada polis durumunu bir şans olarak değerlendirmek ve kararları, yaşam tarzını gözden geçirmek gerekmektedir.
 • Rüyada polis görmek ayrıca, zor duruma düşmüş olan bir kişinin, bundan kurtulabilmek için hem en tehlikeli hem de en kestirme yolu seçtiği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Polis Telsizi Duymak Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis telsizi duymak, rüya sahibinin genellikle birtakım olumlu şeylerle karşı karşıya kalacağına işaret etmektedir. Rüyada polis telsizi duymak, o şahsın çok ciddi olarak tanımlanan birtakım gelişmeleri yaşayacağına dair çok yaygın bir yorum dikkat çekmektedir. Rüyada polis , haber almak demektir. Bu haber oldukça önemlidir. Bunun sonrasında rüyayı görmüş olan kişinin yaşamı değişecektir. Bunun iyi olacağı şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Yani rüya sahibi, yüksek mevkili bir yere gelecektir. Alimlere göre bunun bir devlet dairesindeki makam olduğu kabul edilmektedir. Rüyada polis bu açıdan bakıldığında kişinin geleceğine yönelik çok iyi ve olumlu yönde değişiklikler anlamını taşımaktadır.

Rüyada Polis Telsizi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis telsizi görmek anlamı şunlardır;

 • Rüyada polis telsizi görmek, kişinin sahip olduğu yaşam tarzının son derece iyi ve ideal olduğunu göstermektedir. Şahıs, oldukça programlı , düzenli ve disiplinli bir hayata sahip demektir.
 • Rüyada polis, bu noktada mevcut yaşam tarzına sahip olan kişiye başta makam ve mevki olmak üzere hem itibar hem de yüksek kazanç getirecektir.
 • Rüyada polis birçok alimin yapmış olduğu açıklamaya göre, kişinin iyi bir konuma gelebilmek için yeterince çaba sarf ettiğini kanıtı olarak değerlendirilmektedir. Yani kişi kendisine bir hedef koymuştur. Bunun için de çalışmaktadır. Rüyada polis yorumlarına göre bu noktada başarılı olacaktır.
 • Rüyada Çok Fazla Polis Görmek Ne Anlama Gelir?
 • Rüyada çok fazla polis kişi için pozitif yönde olumlu olan yorumların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Rüyada çok fazla polis görmek, rüya sahibini uzun bir dönemden beri rahatsız eden tüm sıkıntı, problem, sorunların sona ereceğine delalet etmektedir. Rüyada polis rahatlık demektir. İnsanı rahatsız edici olan durumun değişeceğine dair yorumlar alimler tarafından yapılmıştır.
Rüyada Hırsız Görüp Polis Aramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada hırsız görüp polis aramak, insanın kendisine birçok kişi tarafından kurulmuş olan her türlü komplo ve tuzağı bertaraf edeceği şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada hırsız görüp polis aramak, eve giren hırsızdan sonra yapılıyorsa bunun anlamı alimlere göre mal kaybıdır. Fakat bu çok büyük olmayacaktır. Eğer iş yerine bir hırsızın girdiğini görüyor ve rüyasında polisi arıyorsa, bu durum kişinin özellikle aile ve yakınlarına gelebilecek olan her türlü zararı önlemek için çaba sarf ettiğine delalettir. Rüyada polis bu anlamıyla öne çıkmaktadır.

Rüyada Polis Tarafından Uyarılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada polis tarafından uyarılmak, rüya sahibi olan kişinin bazı devlet kurumlarıyla kısa bir süre içinde problemler yaşayacağına delalet etmektedir. Rüyada polis tarafından uyarılmak bunun yanı sıra, insanın yapması gereken vazifelerini yerine getirmediği anlamını da taşımaktadır. Rüyada polis görmek ve resmi kolluk tarafından uyarılmak aynı zamanda yakın bir gelecek içinde cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalınacağının bir işareti olarak görülmektedir. Bazı alimlere göre rüyada polis görmek, kişinin en yakın çevresini elinde olmadan kıracağı, onları üzeceği anlamına da gelmektedir. Peki rüyada yüzük görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;


Rüyada Öldüğünü Görmek | Rüyada Ölüm Görmek

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek | Rüyada Ayağından Ayakkabıyı Çıkarmak 

Rüyada Saç Dökülmesi | Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı

Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir

Rüyada Su Görmek | Rüyada Su İçmek Ne Anlama Gelir