Rüyada Saç Dökülmesi | Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı | Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Dökülmesi | Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı

Anasayfa > Genel > Rüyada Saç Dökülmesi | Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı
02 Şubat 2021
844 okunma
Rüyada Saç Dökülmesi | Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı

Rüyada saç dökülmesi yaşamak birden fazla yoruma sahiptir. Olumlu ve olumsuz yorumların ise rüyayı gören kişiye bağlı olarak da değiştiği bilinmelidir. Kadın, erkek, bekar, evli gibi özelliklerle beraber rüyada saç döküldüğünü görmek görülümü anlamında da değişim yaşayacaktır. Genel anlamıyla birlikte şer olarak yorumlaması görülse dahi bazı anlamlarda kişinin bazı yüklerden kurtularak mertebesinin artacağına da işaret eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyada başını saçını tıraş ettiğini görmek, dört vech ile ilişkisi kurulur. Bunlar;

 • Hac
 • Sefer
 • İzzet ve makam

Saçın uzunluğu yaşamın sağlığı ile ilişki kurulmasından kaynaklı olarak rüyada saç döküldüğünü görmek kişinin mutsuz ve talihsiz bir hayatı olacağına alamettir.

Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı

Rüyada saç döküldüğünü görmek görmenin birçok anlamı bulunmasıyla birlikte kişinin başına birtakım işler açılacağının habercisi olarak kaşsısına çıkar. Rüyada saç dökülmesi gören bir kimsenin başına hileli işler gelebileceği ve bu işlerden zarar göreceğine dair alt anlamı bünyesinde taşımaktadır. Kötü kişilerin rüya gören sahibinin etrafına geleceği ve bu kişilerin vereceği zarara karşı temkinli olmasına gerektiğine dair işarettir. Rüyayı gören kişiye, cinsiyetine, saçın rengine, dökülme miktarına göre farklı anlamlar kazanabilme durumu da ortaya çıkar. Ancak genel olarak saç dökülme rüyası hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz ve kişinin dikkatli olması gerektiği istenir.

Rüyada saç görmek hakkında İmamı Caferi-i Sağdık Hz. bazı yorumları vardır. İslam alimi rüya hakkında rüyayı gören kimsenin saygınlığını kaybedeceğinden, birtakım problemler ile uğraşacağından ve haksızlığa uğrayacağından bahsini geçirterek rüyayı yorumlamıştır. Rüyada saç döküldüğünü görmek yaşayan bir kimsenin başına açılacak işler şer dolu olur. Bu yüzden kişi çevresinden gelecek etkilere karşı dikkatli olması gerekir.

Rüyada Saçların Azaldığını Görmenin Anlamı

Rüyada saçların azaldığını görmek birikimin azalmasına işarettir. Ayrıca hane içindeki mutluluğun azalması manasını taşır. Rüyada saçların azaldığını gören rüya sahibinin yavaş yavaş işlerinde gerilemeye gittiğine dair anlamı barındırır. Rüyayı gören kişinin başına birtakım işler açılacağı ancak bunların bir anda değil de yavaş yavaş ortaya çıkmasından kaynaklı kişinin bu konuda dikkatli olması gerektiği vurgulanır. Rüyada saç döküldüğünü görmek ile karşı karşıya olan ve bunu saç azalmasıyla karşılaşan birey evli ise eşi ile arasının açılacağı anlamı vardır. Eşi ile arasında olan bu açıklığın da uzun süre sürebileceğini gösteren durum karşısında rüya sahibi yapması gereken önlemi alması gerekir. Rüya sahibi eğer bekar ise uzun süre yalnız kalacağına ve çevresindeki diğer insanları da zaman içinde kaybedebileceği bir durumu yaşamasına delalet eder.

Rüyada Saçların Beyazlayarak Dökülmesinin Anlamı

Rüyada beyaz saç görülüyor ve saçlar dökülüyor ise kişinin sonunun geldiğine dair bir işarettir. Hayallerini gerçekleştirmek için çaba sarf eden rüya sahibi gösterdiği işe karşı emeğinin karşılığını alabileceği anlamını taşır. Rüya sahibinin kısa bir zaman içinde uğraştırıcı olan süreci sonlaması ve başarıyı yakalayabileceğini gösterir. Bu tarz rüyada saç döküldüğünü görmek görmek ise kişinin işi için ne kadar uğraştığını ve emek verdiğini gösterir.

Rüyada Saçların Sararması ve Dökülmesinin Anlamı

Rüyada saçların sararması ve dökülmesi ise şer ve kayıp yaşama olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin maddi kayıplar yaşayabileceğine dair alt anlamı bünyesinde taşır. Rüya sahibinin birtakım borçlar altına gireceği ve bu barçaların ödenmesinde büyük zorluklar yaşayacağını delalet eder. Bu sebep ile rüya sahibi bir süre daha hayallerini gerçekleştiremeden duracağı ve olumsuz durumlarla yüzleşebileceği anlamı vardır. Rüyada saç döküldüğünü görmek görülmesi sararak gerçekleştiği takdirde sadece rüyayı gören kimseyi değil aynı zamanda hane halkını da etkileyeceğine ve hane içinde kısmetsiz bir dönem yaşanacağı olarak yorumlanır.


Rüyada Saç Dökülmesinin Olumlu Anlamları

Rüyada saç döküldüğünü görmek olumsuz anlam taşıyabildiği gibi olumlu anlam taşıması da vardır. Rüyada saç dökülmesinin olumlu anlamları oldukça azdır. Ancak rüyada beyaz saç görülmesi dökülmesine rağmen iyi anlam taşıyabilir. Çünkü rüya sahibinin bereketli, bol kazançlı ve sevdikleri ile geçireceği bir hayatı yaşayabileceğine dair anlamı vardır. Rüyada saçının döküldüğünü gören bir kimsenin hayatında birtakım değişiklikler olur ve bu değişiklikler sonucunda yeni ve kazançlı döneme girebileceğine alamettir.

Rüyada Saç Dökülmesinin Olumsuz Anlamları

Rüyada saç dökülmesinin olumsuz anlamları olumlu olarak yorulan rüya anlamlarından daha fazladır. Bu sebepledir ki rüyada saç döküldüğünü görmek hep şer ve kötülük ile bağdaştırması yapılır. Rüyanın olumsuz anlamaları ise;

 • Maddi kayıp yaşamak
 • Kısmetin kapanması
 • Ayrılık yaşamak
 • Borç ödeyememek
 • Hane içinde kavga etmek
 • Dedikodu içinde olmak
 • Yeni kişilerin kötülüğünü görmek
 • Düşman edinmek

Rüyada saç döküldüğünü görmek görülmesi için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüya sahibinin servetini kaybetmesine ve sevdikleri tarafından terk edilmesine işaret edildiğini belirtiyor. Rüyada saç döküldüğünü görmek Diyanet’in anlamına göre de şer olarak yorumlandığı görülür. Kişinin hayatı boyunca çabaladığı ve çalıştığını ancak emeklerinin karşılığını bir türlü alamamasına işaret olan rüya birçok din alimi tarafından da olumsuz yorumu bünyesinde barındırmaktadır.

Rüyada Bir Tutam Saç Dökülmesinin Anlamı

Rüyada bir tutam saç dökülmesi rüya sahibinin hane içinde yaşayacağı sorunlar olabildiğine delalet eder. Tutam tutam dökülen saç ise kişinin işlerinde büyük zorluklar yaşayacağı anlamını taşımaktadır. Kişinin bir işten kurtulmak istediğini ama o işin rüya sahibine zarar vermesine işarettir. Rüyada saç döküldüğünü görmek tutam tutam gerçekleştiğinde şerre yorumlanır. Rüya sahibinin sevdikleri ile arasının açılacağına işaret eder. Rüyada tutam tutam saç dökülmesi görmek ayrılık ve kalp kırıklıklarının habercisi olarak karşınıza çıkar.

Rüyada Saçların Koparak Eline Geldiğini Görmenin Anlamı

Rüyada saçların kopup eline gelmesi rüya sahibinin yaşayacağı problemlerin artacağına işaret eder. Rüya sahibinin kendisinin sebep olacağı birtakım sorunlarla yüzleşmesi kişiyi olumsuz ortamın içine sürükletir. Ayrıca rüya sahibinin akrabaları ve yakın çevresi ile arasının açılması veya sağlık sorunların yaşanması durumunda da rüyada saçların kopması oluşur. Kişinin huzursuz yaşam içerisinde olması ve borç batağında olma durumunda da rüyada saç döküldüğünü görmek görülür.

Rüyada Bir Başkasının Saçının Döküldüğünü Görmenin Anlamı

Rüyada başkasının saçının döküldüğünü görmek rüya sahibinin çok içinde olmayacağı bir tartışmanın yaklaştığına işarettir. Bir olaya şahit olunacağı ve başına birtakım işler açılacağı anlamıyla da yüzleşme halinde kalabilir. Rüya sahibinin birtakım problemler ile karşılaşacağı ve süreç sonunda kendisini kurtarma durumuna da girebilir. Rüyanın bir diğer anlamı ise rüya sahibinin tanımadığı bir kişiye yardım edeceği ve o kişinin hayatının değişebileceğine dair sonuçları görmesidir. Rüyada saç döküldüğünü görmek gerçekleşen kişi tanıdık birisi ise o kişinin sağlık sorunları ya da maddi sorunlarla yüzleşme durumu içerisinde kalabilir. Peki rüyada civciv görmek ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada Saç Kestirmek | Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Dişlerin Dökülmesi | Rüyada Diş Kırılması Ne Anlama Gelir

Rüyada Diş Dökülmesi | Rüyada Dişlerin Dökülmesi Ne Anlama Gelir

Rüyada Kurbağa Görmek | Rüyada Kurbağa Eti Görmek