Rüyada Saç Kestirmek | Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek Ne Anlama Gelir |

Rüyada Saç Kestirmek | Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek Ne Anlama Gelir

Anasayfa > Genel > Rüyada Saç Kestirmek | Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek Ne Anlama Gelir
10 Şubat 2021
540 okunma
Rüyada Saç Kestirmek | Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek Ne Anlama Gelir

Rüyada saç kestirmenin anlamı, çok olumlu yorumları beraberinde getirmez. Birçok alim bu konuda; kişinin farklı ve olumsuz olan durumlarla karşı karşıya kalacağını söylemektedir. Aynı zamanda rüyada saç kestirmek; şahsın şansının kapanacağı şekilde de yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin yaşamının belli bir süre sonra çıkmazlar içerisine gireceği yönünde yaygın bir inanış da söz konusudur. İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada saçın zorla kestirildiğini gören bir kişi için olumlu şeyler vardır. Yani helal olan rızık peşinden koşulur. Ayrıca rüya sahibi Allah’ına şükreder. Boş zamanlarını ise güzel sohbetlerle geçirir.

Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek, Rüyada Saç Kestirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendi saçını makasla kesmek, bazı alimler tarafından ve bu konuda çok derin çalışma yapmış olan kişiler tarafından olumsuz olarak yorumlanır. Rüyada kendi saçını makasla kesmek; her türlü proje ve planın başarısızlığa uğrayacağı anlamına gelmektedir. Özellikle ticari yaşamda rekabet olduğu şirketler ve kişilerin, rüya sahibini geride bırakacağı gibi anlamları söz konusudur. Rüyada saç kestirdiğini görmek bu anlamda olumu olarak kabul edilmemektedir.

Rüyada Kendi Saçını Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendi saçını kesmek konusunda Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki;

 • Rüyada kendi saçını kesme, hayra yorulan bir durumdur.
 • Rüyada saç kestirme; mertebe, makam ve izzet, sefer ve hac’a yorulmaktadır.
 • Rüyada saç kestirme emniyet ve hayrı ifade etmektedir.

Rüyada saç kestirme bazı alimler tarafından ise olumsuz bir durum olarak görülmektedir. Buna göre yapılan yorumlardan bir tanesi; bunun kişiye bir şanssızlık getireceği yönündedir. Aynı zamanda rüyasında kendi saçını bir şekilde kesen şahsın başında kara bulutların dolaştığına inanılmaktadır. O kişinin ilerleyen günlerde son derece şanssız zamanlar geçireceği yapılmış olan yorumların içinde dikkat çekmektedir. Hatta yaşama sevincinin kalmayacağı da belirtilmiştir.

Rüyada Berberde Saçını Kestirdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada berberde saçını kestirdiğini görmek; içinde bulunulan ruh halinin olumsuz anlamda değişeceğine bir işaret olarak yorulmaktadır. Yani, rüyada berberde saçını kestirdiğini görmek, o şahsın huzurunun kaçacağı şeklinde değerlendirilmektedir. Rüyada saç kestirme berberde yaptırıldığı zaman o şahıs, hiçbir zaman hak etmediği çok olumsuz ve kötü sonuçlar duyacaktır. Alimlerin yapmış olduğu bir diğer yorum ise rüya sahibini son derece karanlık günlerin beklediği yönündedir.

Rüyada Saçını Kuaförde Kestirdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saçını kuaförde kestirdiğini görmek, güzel birçok yorumu da beraberinde getirmektedir. Rüyada saç kestirme kuaförde olduğunda, bunun sonucunda rüya sahibini hem çok bol hem de bereketli günlerin beklediğine inanılmaktadır. Aynı zamanda rüyada saçını kuaförde kestirdiğini görmek; oldukça yüksek olan kazanç anlamını da taşımaktadır. Başka alimlere göre ise bu rüya, bir süreden beri devam eden olumsuz olayların sonlanacağına delalet etmektir.

Rüyada Saç Kestirip Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç kestirip ağlamak, özellikle kişi için bir uyarı olarak yorumlanmaktadır. Bu tip bir rüya, her şeye sıfırdan başlanması gerektiğinin bir göstergesi şeklinde değerlendirilmektedir. Rüyada saç kestirip ağlamak, bundan dolayı yeni başlangıçlar için bir ikazdır. Ancak bunun kişiye çok olumlu getirilerin olmayacağı yönünde değişik yorumlar dikkat çekmektedir. Rüyada saç kestirme ve bunun sonrasında ağlamak, ayrıca kişinin söz dinlemediğinin göstergesidir. Yeni bir hayat çizen insanın çevresindekileri dinlemediğine, özellikle ailesiyle ters düştüğüne delalet etmektedir. Rüyada saç kestirme, öğütlerin dikkate alınmadığının bir kanıtı şeklinde ifade edilmiştir. Rüyada saç kestirme bundan dolayı rüya sahibinin tüm bu durumların ardından maddi anlamda kayıplar yaşayacağını göstermektedir.

Rüyada Asker Tıraşı Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker tıraşı olmak ise şu anlamlara sahiptir;


 • Rüyada saç kestirme bunu asker tıraşı şeklinde yapmak, iş hayatında çok büyük başarıların müjdecisi olarak kabul edilmektedir.
 • Rüyada asker tıraşı olmak, görev bilincinde olunduğunun bir kanıtı şeklinde yorumlanmıştır.
 • Rüyada saç kestirme, bunu askerlerin olduğu gibi gerçekleştirmek, aynı zamanda yüksek bir mevki ifade etmektedir. Rüya sahibi kısa bir zaman dilimi içinde iyi bir yere gelecek demektir.
 • Rüyada saç kestirme, aynı zamanda o şahsın kibir sahibi olmadığını gösteren birçok yorumu da beraberinde getirmektedir.

Rüyada Saçını Uç Kısmından Kestirdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saçını uç kısmından kestirdiğini görmek, şu şekillerde yorumlanmaktadır;

 • Rüyada saçını uç kısmından kestirdiğini görmek, kişinin her zaman kavuşmak istediği özgür ve bağımsız karar alma ilkelerine dayalı yaşamın çok uzak olmadığının bir göstergesidir.
 • Rüyada saç kestirme, bundan dolayı olumludur ve rüya sahibi artık kendi dileklerini gerçeğe dönüştürme konusunda çok büyük bir mesafe alacaktır.
 • Aynı zamanda bu rüyanın bir diğer anlamı ise yeni bir çevredir.
 • Rüyada saç kestirme, arkadaş çevresinin değişeceğine dair çok güçlü bir alamet olarak değerlendirilmektedir. Rüyayı gören kişi yeni birçok insanla tanışacaktır. Çevresini yeniden şekillendirecektir.
 • Rüyada saç kestirme tüm bunlara ek olarak iş hayatında çok iyi olabilmek adına farklı eğitimlerin alınacağının bir emaresi olarak kabul edilmektedir. Kursa katılmak, dershaneye gitmek gibi şeylerin gerçekleşeceğine yönelik bir inanış vardır. Rüyada saç kestirme görüldüğü üzere değişik şekillerde yorumlanır.
Rüyada Saçlarını Küt Kestirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saçlarını küt kestirme farklı ve ilgi çekici şu yorumlarla değerlendirilmektedir;

 • Rüyada saçlarını küt kestirme, birçok alimin yapmış olduğu yoruma göre inatçılık demektir. Yani rüya sahibi, kafasında yer alan planları gerçekleştirebilmek için harekete geçecektir. Bu konuda geri adım atmayacaktır. Hatta kendisini uyaracak olan kişileri de dinlemeyecektir.
 • Rüyada saç kestirme bunu küt olarak yapmanın bir diğer yorumu ise belli bir yola girmiş olan kişinin, bundan ayrılmayacağını ve çok uzun yıllar boyunca burada devam edeceği şeklindedir.
 • Rüyada saç kestirme ayrıca girilmiş olan bir işte uzun süreli kalmak olarak da değerlendirilir.
Rüyada Çocuğun Saçını Kestirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çocuğun saçını kestirme, merak edilen şu yorumları beraberinde getirmektedir;

 • Rüyada çocuğun saçını kestirmek, kişinin kendi evladının birtakım hayallerini, planlarını, projelerini, geleceğe yönelik her türlü öngörüsünü engellemek olarak yorumlamaktır. Bu açıdan bakıldığı zaman rüyada saç kestirmek, özellikle o şahsın çocuğu için çok da olumlu bir biçimde değerlendirilmez.
 • Rüyada saç kestirmek, çocuğunun saçının kesilmesini görmek aynı zamanda evladın hiçbir şekilde rahat bırakılmadığının bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Rüyayı gören anne ya da baba, çocuğunu her konuda sık boğaz ediyor demektir.
 • Rüyada saç kestirmek ayrıca, çocuğun tüm bu baskılardan dolayı ilerleyen zamanlarda başarısızlıkla karşı karşıya kalınacağını da ifade etmektedir.
Rüyada Saçların Kakül Kestirildiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saçların kakül kestirildiğini görmek, genellikle çok da olumlu bir şey olarak ifade edilmez. Çünkü bunun birçok alime göre temel anlamı; rüyayı görmüş olan kişinin, başkalarına zarar verebilmek için kötülükler düşündüğüdür. Bundan dolayı o şahsın, böyle bir rüyanın görülmesinden sonra kendi düşüncelerine dikkat etmesi ve yapacaklarını yeniden gözden geçirmesi tavsiye edilmektedir. Rüyada saç kestirmek bunu kakül şeklinde yapmak aynı zamanda zararlı ilişkilerin temellerinin atılacağı olarak da yorumlanır.

Rüyada saçların kakül kestirildiğini görmek, bu kişinin kendisine hiçbir şekilde fayda sağlamayacak olan insanlarla tanışacağını, onlarla samimi olacağını, ancak bundan bir yarar yerine büyük zararlar göreceğini şeklinde çok sayıda olumsuz yoruma sahiptir. Ayrıca bunun üzerinden girişilecek olan işlerde bir başarı sağlanmaması olarak da tanımlanmıştır. Rüyada saç kestirme bu manada pozitif şekilde değerlendirilmiştir. Peki rüyada namaz kılmak ne anlama gelir?

İlginizi Çekebilir;

Rüyada Saç Kesmek | Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada Saç Dökülmesi | Rüyada Saç Dökülmesi Anlamı

Rüyada Tırnak Kesmek | Rüyada Tırnak Kesmek Nedir

Rüyada Araba Kullanmak | Rüyada Hızlı Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir

Rüyada Hamile Olmak | Rüyada Kişinin Hamile Olduğunu Görmesi Ne Anlama Gelir